Měsíc je spolu s Hvězdou a Sluncem jedním z nebeských těles, významných natolik, že našla místo i v tarotové sadě. Pokud vás letos čeká rok Luny, připravte si neopren a kyslíkovou lahev. Jdeme na hluboký ponor.

Hlavním tématem Luny je rozpor mezi pravým já a očekáváním okolí. Denně se mnohokrát rozhodujeme, kterému z těchto principů dáme přednost. Měsíc nás zahaluje mlhou, ve které se ztratíme, abychom vzápětí našli sami sebe.

Na většině karet je kromě dvou věží, mezi nimiž vede cesta, zobrazen pes a vlk. Představují bránu, do které se bojíme vydat, i když víme, že je to potřeba. Bránu k transformaci a vnitřní změně. Hodinu mezi psem a vlkem, kdy ještě není ráno, ale ani úplně noc.

Většina mužů kartu Měsíc nevidí ráda. Není divu. Je symbolem ženského světa a všech jeho aspektů, které jsou pro mužskou mysl neuchopitelné, a tudíž děsivé. Cykličnost, mysticismus, intuice, předtuchy, pasivní plynutí, naslouchání hlasu svého nitra, čekání na správnou chvíli. A s tím související neschopnost číst v mapě, násobit z hlavy desetinná čísla, nebo se rychle rozhodnout a někam vyrazit…

Numerologicky

Karta Měsíc vás bude provázet, pokud číslice data vašich posledních narozenin dávají dohromady 18. Další sčítání přináší kartu 9. Poustevník, která přináší dobrovolnou samotu, obrat do nitra a také hledání dosud neprobádaných cest v mysli i v životě.

Astrologicky

Různí autoři spojují kartu Měsíc buď s Rakem, který je na kartě vyobrazen, nebo se znamením Ryb. Každopádně se jedná o znamení, příslušející živlu vody. Tím pádem jsou ve hře emoce, vztahy a způsob, jakým citově prožíváme svůj život.

Vzdělání a rozvoj

Měsíc jako karta růstu nás vede k naší pravé podstatě. Ukazuje nám oblasti, kde jsme doposud skrývali své pravé já, ať už ze strachu z odmítnutí, nebo neschopnosti akceptovat sami sebe. Během tohoto roku se stanete nekompromisními vůči iluzím, lžím, bludným představám i sebeklamu.

Konečně si uvědomíte, že se nechcete vzdát sami sebe jen proto, abyste získali něčí lásku, byli lépe přijati, či ve svém životě zachovali zdání takzvané normálnosti, jen abyste zůstali součástí zdánlivě bezpečného lidského davu. Vaše odhodlání být jen sami sebou bez ohledu na to, jak budou reagovat ostatní, nabývá na síle,“ píše výstižně Angeles Arrien.

Vztahy a sex

Do vztahů karta Měsíc často vnáší nejistotu. Naše pravá podstata vyplývá na povrch. Pro partnera tím pádem můžeme být tajemnější a atraktivnější. Nebo také úplně naopak.

Masky padají a vzdušné zámky se rozplývají v šeru. Vztahy, založené na iluzích, manipulaci, vlastnických pocitech a vzájemném obelhávání končí. To, co je ryzí a pravé, zůstává.

Do milostných hrátek vnáší Luna romantiku, fantazii a tvořivost. Vyzývá vás prozkoumat a ochutnat, co jste ještě nezkusili. Nechte se vést intuicí a naslouchejte svým přáním.

Práce a peníze

Rok Měsíce většinou není rokem viditelných změn. Spíš je to období, kdy jdeme do svého nitra, zkoumáme svou motivaci a spokojenost a vnitřně se připravujeme k transformaci. Ta pak nastane o rok později, v roce Slunce.

Luna podporuje tvořivé profese, jako jsou malíři, spisovatelé a herci. Umožňuje vám nasát hloubku emocí a ty pak přetvořit do podoby uměleckého díla. Vaše podvědomí k vám hovoří mimo jiné prostřednictvím snů. Všímejte si jich. Třeba vám pomohou najít neotřelá a kreativní řešení.

Tělo a zdraví

Na lidském těle kartě Měsíc odpovídá žaludek, ňadra a lymfatická soustava. Všímejte si věcí, které takzvaně nemůžete strávit. Je to příznivý čas pro detoxikaci, očistu a úpravu stravovacích návyků.

Rok Luny může přinést těhotenství i úzkosti, deprese a další psychické potíže. Pokud už nějakou dobu chcete začít s terapií, nebo se vydat na koučování či na konstelace, v roce Luny je ta pravá chvíle.

Jako typická noční karta Luna souvisí také se spánkem. Trpíte-li nespavostí, je ideální čas to začít řešit. Zkuste chodit spát každý den ve stejnou dobu, zklidněte svou mysl a těsně před usnutím nezírejte do mobilu.

Rada

Neskrývejte své pravé já. Buďte autentičtí ve všem, co děláte. Vaše okolí se s tím srovná.

Otázky pro vnitřní rozvoj

Ve kterých oblastech svého života nejsem úplně sám/sama sebou?

Kterým sebeklamům mám stále tendenci podléhat?

Co se mi právě teď snaží sdělit moje podvědomí?

Afirmace

Plně a otevřeně projevuji svou pravou podstatu.

Nechávám se vést přirozenými cykly v životě i v přírodě.

Těší mě dělat důležitá rozhodnutí.

JE LIBO TAROT DO E-MAILU?

Jakmile na blogu vyjde nový článek, dáme vám vědět.