Rok Poustevníka oznamuje dobu, kdy se vědomě či nevědomě vnitřně uzavíráme a vyhýbáme lidem. Nastal čas přemýšlet o své situaci, přizpůsobit se náročnějším požadavkům života. Stahujeme se do ústraní, abychom si ujasnili souvislosti a cíle, hledali pravdu a smiřovali se s vlastní smrtelností. To nás přivádí zpět k ryzímu jádru naší osobnosti a k hlubokému duchovnímu růstu. Člověk, nacházející se ve své samotě hledá sám v sobě odpovědi na otázky v izolaci od okolního světa a po jejich nalezení je předává lidem jako poselství. Dokáže přitom rozlišovat, co komu říct a nikdy neodhalí najednou vše, co ví. Čím větší mlčenlivostí dokáže žít, tím větší mystéria se mu odkrývají.

Součet tarotové karty Poustevník je 9. Toto číslo obecně znamená celistvost a dosažení moudrosti prostřednictvím srdce. Obsahuje rovněž ideu dokonalosti a zakončení v jakékoli oblasti.

Znamení Panny podporuje potřebu vytvořit si v životě nový řád a pořádek, zaměřit se na detaily a zbavit se všeho zbytečného.

Vztahy

Rok Poustevníka nás může vést ke zjištění, zda si se svým protějškem dovolujeme vyzařovat své vnitřní světlo a projevovat se ve své skutečné podstatě či nikoli.  Ukazuje se, jestli náš vztah slouží vzájemnému duchovnímu i osobnímu růstu. Je dost pravděpodobné, že nás tzv. povrchní vztahy právě letos přestanou uspokojovat a tím pádem zaniknou.

Profese

Tento rok je ideálním časem, abychom si udělali jasno v tom, čeho chceme dosáhnout. To může vést k naprostému přehodnocení všech dosavadních představ o úspěchu, uznání, prestiži, zaměření i záležitostí finančních. Proto bychom měli jít za svým vnitřním hlasem tehdy, když se nám práce začíná zdát nudná a povrchní nebo když hrozí, že se ve víru událostí začínáme ztrácet sami sobě. Klid poustevníků sice nenabízí vnější lesk, ale hlubokou spokojenost bohatého, naplněného vnitřního života.

Zdraví

Planeta Merkur, s níž je karta Poustevník spojená, ovládá centrum řeči, dýchací soustavu, mozek a funkci paměti. V tomto roce můžeme trpět bolestmi hlavy, vyčerpáním, obtížemi při komunikaci. Je nanejvýš vhodné dopřát si mentální odpočinek, při rozhodování nejít „hlavou proti zdi“ a více se propojit se svými pocity a se svým tělem. K tomu nám pomůže jakákoli tělesná či umělecká činnost: tanec, cvičení, malování, práce na zahrádce. Své hlasivky můžeme posílit zpěvem.

 Rada

Zařaďte do svého života pravidelnou meditaci. Meditovat můžete i uprostřed davu: stačí, když zavřete oči, uvolníte se a soustředíte se na svůj dech. Sepište si svůj aktuální žebříček hodnot. Dopřejte si prostor a čas k rozjímání.

Varování

Nerozhodujte se zbrkle a povrchně. Nehledejte odpovědi na své otázky ve vnějším světě a u druhých lidí – ptejte se spíše svého srdce, svých pocitů.

Afirmace

Jsem propojený (á) se svou pravou podstatou.

Užívám si meditaci a rozjímání, ve svém tichu nacházím odpovědi na všechny své otázky.

Ve své samotě objevuji krásu svých vnitřních světů.

JE LIBO TAROT DO E-MAILU?

Jakmile na blogu vyjde nový článek, dáme vám vědět.