Kdo mě zná, tak ví, že v minulých životech se nehrabu jen tak. Nedávný seminář Den s tarotem byl ale zaměřený na příběhy z minula, které nám mohou pomoci pochopit a utřídit to, čím procházíme právě teď. A takové tarotové cvičení si můžete vyzkoušet také. Jeho smyslem není babrat se v tom, co bylo, ale zjistit, co už máme za sebou, co už bychom měli teoreticky umět a na co je dobré se ještě zaměřit. Je to taková malá prezenčka naší minulosti, abychom teď v přítomnosti udělali co nejvíce pro svou budoucnost.

POSTUP:

  1. Vezměte si sadu, která je čitelná, srozumitelná a více dějová. Abstraktní sady bez podrobnějších obrázků nemusí fungovat úplně dobře.
  2. Vzpomeňte si nebo znovu spočítejte vaší kartu osobnosti. (Myslím tím součet vašeho data narození, dokud nedostanete číslo mezi 1 a 9.)
  3. Karty dobře zamíchejte a pak otáčejte jednu po druhé a vyndávejte každou velkou arkánu, dokud nenarazíte na vaší osobní kartu. Každá karta z velké arkány představuje jeden minulý život, který už máte za sebou. Nezapomeňte i na tu současnou, vaší osobní kartu, která představuje tento život, který žijete teď.
  4. Pak vyskládejte všechny vyndané karty velké arkány a ze zbytku balíčku ke každé vylosujte jednu, kterou jí doplníte.
  5. Vaším úkolem bude, zadívat se na tyto dvě karty a spojit je do názvu příběhu vašeho minulého života. O čem byl, co hlavního přinesl, jak dopadl? Jako když pojmenováváte pohádku. Např. Jak jsem se naučil bát. Jak jsem vyměnil lásku za kariéru. Jak jsem do duchovna zblbla celou rodinu. Nebo typický a známý příběh: Jak chudák do ještě větší nouze přišel. Nejde o to hledat podrobnosti, ale pochopit, o čem hlavně to bylo.
  6. Sepište všechny názvy a zkuste v nich najít nějakou červenou nit. O čem vypovídají vaše minulé životy a to, co jste v nich prožili? Co je spojuje? Jak to souvisí s tím, co zažíváte teď? Neopakujete náhodou něco, co už byste měli dávno umět? Proč to děláte?
  7. Pohrajte si s tím a zkuste v tom najít návod a radu, jak nejlépe využít informace a moudrost, kterou z minulosti už máte, abyste tenhle život dobře zvládli a využili.

JE LIBO TAROT DO E-MAILU?

Jakmile na blogu vyjde nový článek, dáme vám vědět.