Protože se vám moc líbil článek o Tarotovém šantročení, přinášíme další počteníčko od J.Z.Bořka. A Valentýn se k uveřejnění přímo nabízí. :)

Tarotové čarování a láska

Znovu se k vám vracím s dalším malým tarotovým čarováním.  Není tak malé jako tarotové šantročení, ale pořád nebudete potřebovat róbu, půst a nebohou obětní slepici, takže stále nejde o nic strašného.

Čarování na lásku a vztahy je asi nejtypičtějším typem praktikovaných kouzel. Pokud vykládáte Tarot pravidelně, jistě víte, že se jedná i o nejčastější otázku či téma ve výkladu. Vztahy jsou něco, čemu věnujeme v našich životech snad nejvíce času a pozornosti. Není tedy na škodu naše šance na úspěch v téhle oblasti trochu nakopnout a navýšit.

Kouzlo je primárně určeno pro vztahy milostné, ale lze ho upravit i na vztahy jiné. Něco z těchto úprav je naznačeno v textu, zbytek si musíte nějak domyslet.

Kde se paří, tam se dobře daří

(tarotové kouzlo lásky a šťastného vztahu)

potřebujete:

– tarotové karty

– 2 skleničky na víno

– sůl

– svíčka vhodné barvy (červená, růžová, zlatá, atd.)

– miska (minimálně dvojnásobného obsahu než skleničky)

– prsten (zlato nebo stříbro, asi jde i chirurgická ocel)

Tohle kouzlo umí vytvořit pevný, romantický a harmonický vztah. Užívá se k nalezení, navázání či prohloubení vztahu nového, posílení vztahu stávajícího či k tomu, aby se muž vyjádřil a požádal o ruku. Lze užít i jako pomoc k řešení manželských (vztahových) problémů, kde je ale potřeba samozřejmě doplnit kouzlo o mnoho dalších prostředků magických a hlavně nemagických. Jak tedy na to?

Na stůl, oltář, uklizenou linku či kamkoli, kde se vám dobře čaruje, připravte dvě vinné sklenky plné vody. Do každé sklenky přidáme špetku soli. Pokud nemáte sklenky na víno……….proboha běžte a kupte si sklenky na víno. Civilizovaný člověk kupuje skleničky na víno vždy před nákupem příborů a talířů, aby večer nemusel být zas až tak civilizovaný :)

Na pracovní plochu vyložíme vedle sebe „tři“ karty. Karty jsou v řadě, obrázkem nahoru a dotýkají se. Ta nalevo zastupuje Vás samotné. Pokud děláte kouzlo pro někoho jiného, pak levá karta zastupuje jeho/jí. Tato karta musí být vždy kartou dvorní. Vaše zkušenost s Tarotem Vám zajisté pomůže vybrat vhodnou kartu. Poté, co kartu položíte na pracovní plochu, si lehce nasliňte prst a napište jím na kartu své jméno (či jméno osoby, pro kterou kouzlo děláte).

Na prostřední pozici není pouze jedna karta, ale sloupec tří karet. Nejdříve vždy na prostřední pozici položte kartu Dvojka Pohárů. Tato karta navazuje vztah, uzavírá smlouvu, tvoří pouto, vytváří upřímné spojení dvou lidí. Na ní položte kartu VI. Zamilovaní. Ta vytváří harmonii a prolnutí duší. Působí splývání energii a mírumilovné míchání životů dvou zamilovaných lidí. Nakonec nahoru položte kartu VII. Vůz. Ta je možná nejdůležitější, protože přináší kompromisy a ovládnutí temných stránek osobnosti ve prospěch společné cesty vpřed. Tato karta pomáhá v nalézání společné cesty a posouvá pouhou zamilovanost do opravdového partnerství. Vztahy nejsou snadné a je třeba se snažit. Vůz pomáhá právě v této snaze. Všechny karty před položením polibte (jako kdybyste líbali na tvář milovanou babičku). Tímto žádáte karty o pomoc.

Poslední, tedy pravá karta zastupuje „oběť“, tedy toho s kým chceme vztah navázat, upevnit, zlepšit či od koho chceme, aby se vyjádřil. Zde umístíme znovu dvorní kartu, která odpovídá osobě, kterou máme na mysli. Stejně jako u levé karty ji prstem pojmenujte. V případě, že žádnou osobu na mysli nemáme a chceme pouze nalézt a navázat milostný vztah obecně, dvorní kartu nepoužijeme. Namísto ní položíme III. Císařovnu, pokud hledáme ženu, či IV. Císaře pokud hledáme muže. Tyto karty jsou archetypy ženství a mužství a užívají se jako obecní zástupci obou pohlaví. V tomto případě kartu prstem nepopisujeme. Jen lehce nasliňte prst a dotkněte se místa, kde má zhruba postava ty partie, kvůli kterým kouzlo děláme. Ve většině případů se budete dotýkat prstem partií privátních, ve zlomků případů místa, kde by zhruba císař mohl mít peněženku.

Ano, máte pravdu, nemusí jít vždy úplně o tu nejvíc nejlepší nejčistší bílou magii. Pokud na třetí pozici umístíme dvorní kartu pro někoho, koho známe a chceme svést, jedná se o trochu morálně diskutabilní kouzlo. Samozřejmě ale klasické černobílé chápání světa je značně primitivní a v magii v důsledku vlastně ani nemůže fungovat. I voláním neznámého „císaře“  (což na první pohled vypadá jako bílá magie), okrádáte nějakou neznámou „císařovnu“, která by s ním jinak skončila. Ta pak kvůli Vám možná umře sama a sežerou ji vlčáci. Bílým magickým léčením také vlastně černě a zákeřně okrádáte doktory, lékárny a pohřební službu. Takže pamatujte, že život je boj a pro magii platí nemlich to samý. Ani v jednom si měkkota a poseroutka neškrtne.  Navíc pamatujte, že buddhističtí mniši, kteří jsou ztělesněním míru, nesobeckosti a „bělosti“ žijí schováni v klášteře a ostatní je musí krmit, protože v běžném životě by už bylo dávno po nich. Takže to až tak neřešte a nebojte se ničeho, o čem Vám vlastní svědomí přímo neřekne „To je ale sviňárna!“. Pokud dodržíte tohle jednoduché pravidlo, tak jste v suchu. Toliko k bílé a černé magii a k faktu, že většina z nás má stejně nejradši duhu. Ale pokud i přesto máte morální problém, udělejte následující. Karty zamíchejte zpět do balíčku, vodu vylijte do dřezu a sklenky umyjte. Následně zlomte všechny svíčky, co nejsou bílé, a pak hybaj prosit o lásku do kostela.

Nyní, pokud jste se rozhodli pokračovat a máte připravenou řadu tří karet (tedy vlastně pěti, protože na prostřední pozici máme tři), postavte na levou a pravou kartu skleničku s vodou. Pokud se skleničky dotýkají, je to jen dobře. Pokud ne, nic se neděje.

Dále na prostřední kartu položte prsten. Prsten je symbol vztahu a spojení. Je fyzickým symbolem vztahu. Nějakým způsobem nás, stejně jako to dělá vztah, omezuje. Prsten jsou vlastně malá pouta. Nejsme tak absolutně svobodní, jak bychom možná chtěli, a nemůžeme dělat pouze to, co chceme, ale prsten je zároveň velice krásný. Vztah je láska i povinnost.

Nakonec zapalte svíčku (na svícnu či talířku, je to jedno). Klasickou tenkou vysokou, ne čajovku, ne tlustou bachratou, ne svíčku ve skle. Potřebujete svíčku klasického tvaru. Ta hoří cca 8 hodin a to je pro nás tak ideální.  Umístěte ji nad karty, tedy na pracovní plochu směrem od Vás kousek nad prostřední kartu. Barva svíčky odpovídá typu vztahu, jaký hledáte. Růžová pro lásku á la Danielle Steelová, červená pro vášnivý vztah atd. Samozřejmě tady můžete barevně variovat, pouze nesmíte použít bílou (jeptišky na milostné vztahy moc nejsou) nebo černou svíci (to mi trochu zavání nekrofilií). Zlatá svíce je pro manželství. Děláte-li kouzlo, aby uspíšilo svatbu, pak užijte zlatou svíci. V tomto případě by bylo i dobré použít zlatý a nejlépe snubní prsten po příbuzných či půjčený (bude ale stačit i jakýkoli zlatý).

Svící nechte dohořet. Až se tak stane, slijte vodu z obou sklenek do jedné misky. Ať se tam smísí, jako chceme, aby se smísily životy dvou lidí. Do vody hoďte prsten. Pro jistotu ještě prstem vodu v misce zamíchejte. Třikrát po směru hodinových ručiček (to přidává, žehná a zlepšuje). Zaklínadlo si můžete vytvořit sami. Já používám jednoduché: „Bylo, bude a jest!“. Misku dejte někam na skříň a nechte ji tam tak měsíc. Zbytek kouzla ukliďte. Sklenky důkladně umyjte studenou vodou, zbytek svíčky vyhoďte a karty zamíchejte zpátky do balíku.

Jak se voda z misky na skříni (nebo kdekoli jinde, kde nepřekáží) pomalu vypařuje, kouzlo působí. Vypařování přenáší náš záměr do existence. Nakonec zbude jen prsten. Ten můžete nosit nebo někam pověsit. Prsten sám se stal talismanem, který bude volat, zlepšovat nebo udržovat vztah. V době až bude voda pryč a zůstane jen prsten, by už ale kouzlo mělo dávno působit.

Trochu násilnější a agresivnější verze je vyvařit vodu v hrnci na sporáku i s prstenem. Načasování je zde nesmírně důležité, protože nechceme natavit prsten (ocelový by to dal, ale u zlata a stříbra si nejsem jist). Doporučuji ale spíše přirozené odpařování.

Poslední rady nakonec:

Kouzlo můžete dělat kdykoli, ale nejlépe při rostoucím měsíci. Pokud děláte urychlenou verzi s vařením, měli byste končit za tmy, což ale skončíte asi tak či tak, protože svíčka hoří tak 8 hodin. Čaruje se primárně v noci, protože za a) je to nejlepší, a za b) není žádné za a za á prostě platí.

Použijte karty, se kterými nejvíc pracujete. Pokud se chcete věnovat primárně tarotové magii a ne výkladům samotným, pomalu přejděte na Rader-Waite Tarot. Na čarování je zdaleka nejlepší. Pokud jste omylem karty oslintali příliš, utřete jejich povrch vlhčeným hadříkem. A ne, nedělám si srandu, bez tohoto to prostě nejde.

Lze upravit i na vztahy přátelské a obchodní. U přátelských užijte modrou svíci a místo VI. Zamilovaných užijte XIV. Mírnost (nebo pro chlapské macho přátele VIII. Sílu). Problémy a napětí by měly brzo odeznít. V obchodní sféře svíci zelenou a místo VI. Zamilovaných XI. Spravedlnost. Ta zajistí vyrovnaný, oboustranně výhodný obchodní styk. V obou případech místo prstenu použijte kroužek na klíče a prstem vždy píšeme jen jména, protože privátní partie nejsou ve hře. Obchodní partner je vždy Král Pentaklů.

Není třeba se nijak divoce soustředit. Naopak. Klidný a uvolněný přístup se vyplácí víc. Magie je o cítění a pociťování a to nelze soustředit stejně jako mysl. Takže žádné valení očí a tlačení krve do hlavy. Chcete lásku a vztah, ne mrtvici.

Tak vám přeji hodně úspěchů a hlavně pamatujte, že základem dobrého trvalého vztahu je láska, pokora, kompromis a rulandské šedé!

  1. Z. Bořek

JE LIBO TAROT DO E-MAILU?

Jakmile na blogu vyjde nový článek, dáme vám vědět.