Tak jsem si zase jednou hrála s tarotovými kartami. Ty obrazy jsou fascinující. Rovnám si jednotlivé karty dle tajemství, které přinášejí. Zatím je to tajemství – jakýpak děj mi před očima asi poběží?

O mečích jsem napsala článek posledně, pamatujete, jak mě v textu ovládalo myšlení a rozum se mnou cloumal ze strany na stranu, až se mi málem utrhl z řetězu? Naštěstí měl příběh šťastný konec, tak jak to má být.

A co text s poháry? Tam jsem prožívala pěknou emotivní pohádku, tam jsem oslavovala radost ze Života.

A tak jsem tu s novým článkem, tentokrát o tajemství holí, a tedy o energii Života, vášni a síle. To bude pěkně napínavé. Už začínají plápolat ohýnky. Uf a teplo mě ovládá, to nám to pěkně začíná.

Energii jako životní motor potřebujeme všichni, ale ne každý s ní umí být kamarád a umí s ní dobře hospodařit. Často se stává, že chvilku má navrch energie, chvíli si myslíme, že ji máme pod kontrolou my.  Máme celý Život na to, abychom se skamarádili. A čím dřív to bude, tím lépe nejen pro nás, ale i pro naše okolí.

A tak začínáme vlastně svým narozením, kdy křičíme, modráme, vyvíjíme pohyb, aby si nás někdo všiml a postaral se o nás.

A jak to mám já s vlastní energií, která mi byla dána?

Nu, žádná sláva, jednou nahoře, jednou dole, taková horská dráha, ale ostatně posuďte sami.

ESO HOLÍ 

Přicházím na Svět, rodím se a je mi dáno určitě množství síly, odvahy a vůle k Životu. Odvážně a silně křičím, aby se o mně vědělo a aby bylo o mě postaráno. A okolí mě velmi dobře slyší a dělá vše pro můj zdravý rozvoj.

2 HOLÍ

Během mého Života mám spoustu možností volby, jak se k určitým věcem postavit, spoustu rozcestí, na kterých zůstávám stát a hledám sílu na kroky vpřed vytyčeným směrem. Potýkám se s nerozhodností, jak se k věcem, událostem a akcím postavit. Některá zastavení mi jsou přínosem, ale některá zastavení mi nejsou příjemná. Ne vždy mám dost sil a ne vždy se mi chce zastavit, spíš mám pocit rozčarování a komplikování všeho. Reaguji na výzvy, plány, aktivity a někdy mám pocit, že jsem vším zahlcena.

3 HOLÍ

Pokud překonám nástrahy nerozhodnosti, lenosti a rozhození, můžu si třeba zatím říci, že jsem na dobré cestě, že se vždy něco děje, že jsem jednou nahoře a jindy dole. Život probíhá v sinusoidách a je třeba pokračovat v tom, co jsem začala. Věřit si, dívat se kupředu a snažit se být optimistická. Pokud si pěstuji nadhled a jsem otevřená příležitostem, vše poplyne jakoby samo.

4 HOLÍ

Každá potíž se dá vyřešit, dveře se otevírají a možnosti přicházejí. Zdá se, že je konec potížím, tedy alespoň prozatím, to je pocit úlevy, konečně se pohnu z místa. Mám radost, jak energie proudí a já jsem zase plná síly.

5 HOLÍ

Postupuji v cestě vpřed a měřím své síly, vydávám sílu k vytčeným cílům, diskutuji a vyměňuji si názory s ostatními, střetávám se se svými plány a bojuji za jejich prosazení. Je to hodně dynamické a třaskavé období, kdy na nějaké lelkování a oddech není místo. Tím vším posiluji svou osobnost.

6 HOLÍ

Každá akce je po zásluze odměněna a já sbírám ocenění také, vítězím, prosazuji se, je o mně slyšet, je mě vidět, mé charisma je nakažlivé a cílů dosahuji snadno.

7 HOLÍ

A přichází další rušné životní období, které mě zkouší, zda si pevně stojím za svým. Zda vybojované pozice uhájím, prosazené názory a postupy obhájím před každým, i sama před sebou. Zároveň se potřebuji vypořádat i s nepřejícností, závistí, malostí. Je to jen zkouška mé síly, odhodlanosti a charakteru.

8 HOLÍ

S nečekanou rychlostí přichází další rušné životní období. A jak jsem v neustálé aktivitě a koloběhu, někdy si připadám jak neřízená střela a tak se mohu ukvapit a mou zbrklostí rozkolísat něco, co dosud mělo pevné základy. Spěch a rychlost nejsou vždy na místě.

9 HOLÍ

Znejistím, postavím se do obrany, pochybuji, zda mi to vlastně vše stojí za o honění a usilování.

Asi vyčkám. Zmítá mnou odpor, připadám si jako křeček v kolečku, který nevidí vlevo-vpravo a jen vpřed. Má tohle vše nějako cenu? Mám vůbec nějakou sílu ještě? Co se ode mě chce a vůbec – mám toho dost, zase nějaká změna, nesoulad, pochybnosti. Já si tu zkrátka sednu a počkám, nevím na co, ale už sedím.

10 HOLÍ

Mám toho tak akorát dost, no ano, přiznám si, že jsem přetížená a ve stresu. No kdo by se mi divil, asi jsem si toho nabrala až nad hlavu, jaké asi, je to jisté.

No já to vlastně ani tak nechtěla, to oni…oni mi nandali úkoly. Hm, že by krize? Ale to jsem snad ve slepé uličce. Ne, takhle to nechci, přeci musím vydolovat ještě nějakou sílu. Z každou cenu se z toho musím dostat.

PÁŽE HOLÍ

Tak a dost, od zítřka tu svoji sílu uchopím jinak, zítra začínám znova. Je třeba, abych se naučila se svou silou lépe nakládat. Mám touhu se na vše podívat jinak. Ano, vím o své odvaze a o tom, jaký výkon jsem schopna podat. Potřebovala jsem si to vše prožít. A tak jsem zase na začátku. Jsem odvážná, a tak posiluji iniciativu a motivuji se k další aktivitě.

RYTÍŘ HOLÍ

Tak fajn, naordinovala jsem si změnu, hurá do akce s tou silou, co mi byla dána a možná s ještě větší chutí. Toužím po nových zážitcích a opět mám ten svůj pověstný zápal pro věc. A vůbec nechápu, že jsem měla nějaké poraženecké nálady nebo slabší období. Tak haló, kde je nějaká akce, která se beze mě neobejde? Chci všechno a hned.

KRÁLOVNA HOLÍ

Uvažuji, že bych mohla něco nechat také na druhých, ale stejně si myslím, že nejlépe zvládnu vše sama. To je bezvadné mít tolik síly a vášně ke všemu, co mi Život nabízí. A těch zkušeností, co jsem za Život nasbírala, to mi nikdo nevezme. Miluji Život. Tak mě napadá, že mám dost sil i na pomoc druhým v jejich rozvoji, pokud o to budou stát.

KRÁL HOLÍ

Už vím, že jsem žena činu, jsem silná, umím si jít za svým, mám zdravé sebevědomí, umím si rozvrhnout síly, vyhýbám se zbrklosti, pěstuji sebekontrolu a nezapomínám využívat všech nabytých schopností a poslouchám svoji intuici.

Před očima mi běží film, který promítá všechny mé životní bouře a kotrmelce, objevuje se celý můj Život krok po kroku. Já stojím pevně na svých nohách, jsem ve svém středu a tomuto zběsilému filmu se už jen směji.

JE LIBO TAROT DO E-MAILU?

Jakmile na blogu vyjde nový článek, dáme vám vědět.