Život mi na vlnách a ve vlnách nabízí plnou číši citů, emocí, lásky, vášně (ESO POHÁRŮ). Mé srdce se raduje a já plnými doušky piju z této číše. Občas se mi nekontrolovaně vylije určité množství emocí ven, emocí krásných i zlobivých – drobné kapičky i velké kapky dopadají všude tam, kde se objevím a kam kráčím. Vše, co ve svém Životě v tomto období konám, mi přináší radost, uspokojení, nadšení. Emocí se nebojím a užívám si je v celé šíři a hloubce.

Pracuji na svých vztazích, které se snažím mít hezké, kvalitní, hluboké – Mám skvělé vztahy a – spolupracuji na všem, co se mě týká a kde mohu pomoci (2 POHÁRY). Soucítím s těmi, co nemají zrovna šťastné období. Setkávám se s lidmi blízkými i lidmi cizími, se kterými je mi dobře a kteří mě něčím obohacují. Vzájemně si vyměňujeme pochvaly, povzbuzujeme se na své cestě Životem a pomáháme si třeba jen drobným vyslechnutím životních starostí.

(3 POHÁRY) – Oslavuji Život jako pestrou paletu barev a jízdu v krásné zemi plné zeleně, hor, vod, živočichů a rostlin, báječných lidí i „neviditelných pomocníků“. Dělím se o své zážitky s těmi, kteří o ně stojí, vzájemně si vyměňujeme zkušenosti a znalosti a připíjíme na zdar všech našich dalších životních aktivit a úspěchů. Jsem vděčná, že mám s kým slavit a sdílet chvíle.

Ale znáte to, člověk nemůže být šťastný stále, musí poznat i odvrácenou tvář, aby si poté vážil toho, že šťastný vůbec byl a být může a tak přijdou i rozmrzelé dny (4 POHÁRY), rozladění, pasivita a čekání na něco, co nepřichází. Mohou přijít okamžiky, které prověřují, zda si vážím sama sebe, zda jsem vděčná za hojnost, které se mi dostává. Může přijít stereotyp, nuda, přesycenost a takový stav, kdy si jsem i já sama sobě otravná. V tomto stavu bych neměla setrvat dlouho a uvědomit si, co mě sem  dostalo, co mě zastavilo nebo se jen nadechnout a přijmout chvilkové stání na místě. Mohu přeci jen tak být.

Je jen velmi tenká hranice, a pokud rozladění podlehnu, mohu velmi snadno zažít žal, zklamání a hlubší bolest než jen náznaky lehkého diskomfortu (5 POHÁRŮ). Z toho se pak dostává hůře a já přeci vím, jak je život krásný a co vše nabízí.

Život je dar, rozmanitost, pestrost, volba, radost, výzva, nadšení, vášeň …
Život jsou možnosti, cesty, zkoušky …
Život je hledání, tolerance, pokušení …
Život je láska a naplnění.

V mém Životě také dochází k tomu, že se mi vrací lidé z minulosti (6 POHÁRŮ), vyvolávají ve mně různé pocity, ale většinou převažuje nostalgie ze starých časů, vzpomínám na dětství, naivitu a krásnou bezstarostnost. To, že vzpomínám, nemusí být vždy smutné, naopak si uvědomím, že je ve mně pořád ten malý človíček – malá Šárka – která se umí radovat z maličkostí a tak mohu znovu zakusit tuto radost a zapracovat ji do současného života – např. nebrat vše tak vážně, dát do všeho více lehkosti.

A život dál běží, je pestrý a nabízí spoustu možností, příležitostí a rozptýlení (7 POHÁRŮ). Každý si může vybrat z nekonečného množství lákadel. Měla bych se mít ale na pozoru, aby mě různá lákadla nesvedla z cesty, kterou jsem si zvolila. Na druhou stranu sny a fantazie do Života patří a dělají ho bohatším a od snů může být kousek k jejich realizaci.

V životě nastává i období úklidu a změn. Co neslouží, musí odejít, a to se buď děje Vesmírným přičiněním, nebo se do změny aktivně pustím sama (8 POHÁRŮ). Jsem si vědoma toho, že mi toto období může přinést těžkosti, ale jsem si také vědoma nutnosti toto podstoupit, abych se posunula v Životě dál a dál pracovala jen s tím, co mi slouží a pomáhá.

A protože jsem byla odvážná a uklidila, odevzdala a propustila vše nefunkční, přichází období radosti, spokojenosti, sebevědomí, štěstí. Přišla síla a chuť oslavovat s ostatními lehkost bytí (9 POHÁRŮ).

Dochází k završení jedné životní etapy, radost z hotového, užívám si harmonii (10 POHÁRŮ) a ostražitě vyhlížím další životní ťuknutí, směřování, pobídky.

Pod vlivem všech emocí, citů, radosti a slavení si užívám nabytého stavu, rozdávám pohodu všem okolo sebe. Jsem oblíbená ve společnosti, no, není divu. Moje hravost a smysl pro zábavu je magnetem na okolí. (PÁŽE POHÁRŮ).

Oslavuji život a děkuji mu za vše, co mi přináší, děkuji za sny, které přišly a které jsem mohla zrealizovat. Pokračuji dál v cestě za „hlasem svého srdce“ (RYTÍŘ POHÁRŮ).

Přátelím se se Životem, cítím naplnění. Hlouběji naslouchám svým citům a jednám dle nich, jsem citlivá sama k sobě, ke všem kolem, k Životu. Dál prohlubuji svou fantazii, kterou plně projevuji ve všem konání, oddávám se snům a vizím. Netlačím na Život, nechávám se unášet (KRÁLOVNA POHÁRŮ).

Ve svém životě si zakládám na slušnosti a spolehlivosti. Pracuji na objevení své moudrosti, hledám zárodky empatie a soucitu, posiluji cit a srdečnost, jsem zdravě starostlivá. Vím, že k životu patří i praktičnost a pevné zakotvení, ale v tomto životním období dávám přednost intuici a snění a hlavně vyjádření toho, co cítím a jak to cítím (KRÁL POHÁRŮ).

Miluji život se vším, co mi nabízí.
Děkuji ti, Živote můj!

Fotografie: Tarot of Pagan Cats z nakladatelství Lo Scarabeo

JE LIBO TAROT DO E-MAILU?

Jakmile na blogu vyjde nový článek, dáme vám vědět.