Můj malý deníčku, přála bych si, abys byl větší …

Nedávno mi byl úžasně vyložen horoskop, abych alespoň trochu pochopila, co se to sakra děje, protože jsou i jiné nástroje než jen tarot. Z jedné konstelace v mé mapě vyplynulo, že jsem člověk, který má sklon psát si deník, protože mu to pomáhá třídit myšlenky a uklidňovat se. A na té astrologii asi taky něco bude, protože to je fakt. Deník jsem se ale naučila psát až s tarotem, protože si do něj především zapisuji kartu dne a to, jak se projevila a také to důležité, co jsem si vyložila. A vám bych to ráda doporučila taky. A to jako proč?

Občas si všimnu, že se rozmůže takový nešvar, že člověk-esoterik, který se rozhodne předávat své těžce nabyté zkušenosti dál, jiným lidem, přestane chodit do skupin, přestane se učit a pracovat se sebou. Možná ne úplně úmyslně, ale prostě na sebereflexi, další učení a supervizi nezbyde čas. A to není úplně dobré, nejen pro jeho klienty, ale především pro něj. Další práce s tarotem pro sebe, učení se významů a trénování s ostatními, je skvělý zdroj pro to, jak neztratit pokoru a objevit další a další názory, řekněme si to otevřeně, mnohdy lepší, než jsou ty naše. A tohle všechno může svým způsobem obsáhnout práce s tarotovým deníkem, nebo tomu může alespoň pomoct.

Když si budete tahat každé ráno kartu dne, nebo vám ji jako mě vytáhne aplikace v mobilu, stejně to držím pořád v ruce, a každý večer si sednete k úhlednému sešítku a poznamenáte si, jak a kdy vám přes den vyšla, nebo čím jiný den byl, dostanete tak nejen jedinečnou zpětnou vazbu a rozšíření významu karet, ale i pěknou sebereflexi a prohloubení vztahu se sebou i s kartami.

Když svěříte, co jste si vyložili, svému deníčku, můžete se k tomu kdykoliv vrátit a zjistit, jak jste se sekli anebo vidět, co jste dřív neviděli a zase se o sobě a kartách něco naučit. Listovat zpětně chce sice notnou dávku odvahy, protože se leckdy zhrozíte nad tím, co jste si to proboha mysleli a o čem jste to sakra snili, když bylo už u druhého výkladu na toto téma jasné, že je to blbost, nemluvě o výkladu číslo sto padesát tři, že. Ale poučení, které z toho plyne je velké a na kartu, která vám to jasně naznačovala, se už taky nebude dívat stejně jako před tím.

Jestli jsem vás o výhodách používání tarotového deníku skoro přesvědčila, udělím pár praktických rad, ke kterým jsem došla a které mě u něj udržely, neb jsem beran netrpělivý a nedokončovací.

  • Pořiďte si fakt pěkný zápisník. Ať je pro vás zajímavý, významný a ať máte radost, kdykoliv ho vezmete do ruky.
  • Pište si datum i s rokem, protože když ho odložíte a pak se k němu vrátíte, může se stát, že už bude jiné století.
  • Ke každému výkladu si pište sadu, ze které jste vykládali. Jsou tací, kteří je střídají jako ponožky a obrázky jsou mnohdy velmi rozdílné a vypovídající.
  • Pište si otázku a karty, které vám vyšly. S otázkou si pohrajte a zformulujte ji, co nejlépe, ať víte, na co odpovídáte.
  • Pište si také krátkou interpretaci. Nejen, že to bude dobrý, ale zhruba, co vám vyšlo. Může se stát, že vám správný význam nebo dopad skutečně dojde až mnohem později a vyjde vám tak z toho výborná zkušenost.
  • Pište si karty dne. Fakt to stojí za to a tarot se vám dostane pod kůži, ani nebudete vědět jak. Karta dne vás udrží v přítomnosti a také v pokoře, protože když do ní hned ráno narvete význam, který v ní chcete vidět, lekcičku o ovlivňování výkladu dostanete hned večer, když si uvědomíte, že se karta naplnila úplně jinak.
  • Pište si do něj i sny. Útržky, které udržíte až do rána, jsou nositeli zajímavých informací a když si k nim ještě vyložíte karty na to, co sen znamenal, máte zase další materiál k sebepoznání a neopakování chyb.
  • Noste si deník sebou, pište si do něj i zajímavé myšlenky, poznatky a nápady. Když si sem tam vlepíte nějaký obrázek nebo namalujete kresbičku, budete jím listovat ještě radši.
  • Že na to fakt nemáte čas? Prozradím vám tajný tip. Existujte místo, kam si bezpečně ráno a večer sedáte, a máte tam chvíli času. Vyprázdnit tam můžete i hlavu krátkým zápisem, protože věřte, víc času vám to nezabere. :)

Dneska mám kartu dne Svět. A do deníku si k ní zapíšu, že jsem sepsala poměrně pěkný článek a že jsem ho dokončila v termínu a tak, jak jsem si vytýčila. A budu se sebou chvíli spokojená. Tedy do zítra, než mi vyjde Pětka pohárů, protože zjistím, že ten článek nikdo nečet. :)

PS: Někdo proti? Ještě slovo, bačkoro a zapíšem tě do deníku! :)

JE LIBO TAROT DO E-MAILU?

Jakmile na blogu vyjde nový článek, dáme vám vědět.