Neboli Tarot zvrácených příběhů je sada, která mě po nějaké době zase úplně uchvátila. Rovnou ale říkám, je to maso a vyžaduje notnou dávku nadhledu a ne zrovna citlivou povahu. Každá karta představuje nějaký příběh nebo jeho část, ale není to právě ten zářný happyend, na který všichni občas tak netrpělivě čekáme. Jsou to různé výseky, a to leckdy doslova, z příběhů, pohádek a filmů, které známe, a které jsou přiřazeny k tarotovým kartám. Jsou to domyšlené děje, jak by asi vypadaly, kdyby se klasickým tarotovým postavám stalo to nejhorší. Můžeme tak spatřit třeba Poustevníka, který má na ruce pouta a v nich useknutou ruku, inu chtěl být sám nebo Perníkovou chaloupku, kde jsou děti krmeny šílenou ježibabou bůhví čím. Mimochodem tu druhou useknutou ruku asi najdete na Viselci. Trojka pohárů, kde se poklidná dětská oslavička s panenkami může zvrhnout v pěkný masakr raz dva, protože jedna z panenek je Chucky a drží v ruce nůž, taky stojí za zmínku.

Ptáte se možná, proč mít takovou sadu, když se vám o některých kartách bude zdát ještě několik nocí a nebudou to sny právě příjemné? Inu, právě proto. Je hezké vykládat si s něžňoučkými a veselými obrázky, ale všichni víme, že život není jen to. A tento zvrácený, morbidní a lehce krvavý tarot, nám realitu servíruje více než pravdivě. Nutí nás dívat se na život, jaký je a na to, co všechno v něm hrozí a může se stát, když budeme tvrdošíjně odmítat svět stínů, opakovat dokola ty samé chyby a nedívat pravdě do tváře.

Twisted Tales Tarot společně třeba s neuvěřitelně nasranou Královnou pohárů, které lezou prázdné konzervy a plasty až do bytu nebo s žábou pitvající svého vědce na operačním stole na Spravedlnosti nám tento pohled nabízí. Uznávám, že to není sada „na pokaždé“, že je třeba ji odkládat, ale myslím, že když přijde okamžik točení se v bludném kruhu, naservíruje nám pravdu s takovou upřímností, že nezbývá než ji přijmout a něco změnit. A to je aspoň pro mě pravé poslání tarotových výkladů.

Nalákala jsem vás? Jestli ano, koupíte ji zde a věřte nebo ne, že obohatí vaše milé a laskavé výklady a posune je na trochu jinou úroveň. Jestli ne, nevadí, i jakákoliv slaďoučká sada umí ukázat zuby, když je toho zapotřebí. :)

JE LIBO TAROT DO E-MAILU?

Jakmile na blogu vyjde nový článek, dáme vám vědět.