Dvorní neboli figurální karty. Tarotová sada jich obsahuje celkem šestnáct. Někde je to Král, Královna, Rytíř a Páže, v jiných sadách Král, Královna, Princ, Princezna, nebo dokonce Rytíř, Královna, Princ a Princezna. Nejen kvůli této nejednotě dokážou spoustě kartářů pořádně zamotat hlavu. Představují ve výkladu tazatele? Konkrétní osobu? Sadu vlastností? Princip? Nebo událost? A jak je vlastně interpretovat? 

Pokud s dvorními kartami taky válčíte, třeba vám pomohou následující cvičení. Nejdříve si z balíčku vyberte příslušných 16 karet. A můžeme začít.

1. Pojmenujte si je. Procházejte dvorní karty jednu po druhé. Kterou osobu z vašeho okolí vám připomíná? Čím? Jakou má povahu? Tím pádem pro vás jednotlivé karty dostanou osobnější tvář a budou se vám lépe interpretovat. Jen si pokud možno vybírejte lidi, ke kterým nemáte úplně osobní vztah. Když si třeba místo královny mečů představíte svou tchyni, může vám to ve výkladu nadělat celkem paseku…

2. Každé kartě napište stručný životopis. Nebo si ho alespoň představte. O jaké pracovní místo se taková povaha bude nejspíše ucházet? Které silné stránky zdůrazní? A jakou slabou stránku by na sebe prozradila?

3. Zinscenujte dialog. Tentokrát si z balíčku dvorních karet vylosujte hned dvě. A představte si, jak spolu vedou rozhovor. Bude to spíš obchodní schůzka, nebo romantické dostaveníčko? Pracovní pohovor, nebo večeře při svíčkách? Debata dodavatele se zákazníkem? Interview pro televizi, nebo snad žádost o úvěr v bance?

Máte-li po ruce dalšího tarotového nadšence, zkuste vést skutečný dialog. A hádat, kterou z dvorních karet váš partner představuje.  Což může být i dobrá aktivita na tarotový kruh či večírek. Příjemnou zábavu!

JE LIBO TAROT DO E-MAILU?

Jakmile na blogu vyjde nový článek, dáme vám vědět.