V dnešním příspěvku bych vám ráda ukázala tarotovou hrátku, kterou jsme nedávno dělali na kurzech a je ideální na dlouhé podzimní večery, které nám už směle ťukají na okna. Když si jí celou poctivě projdete, nejen, že se dozvíte hodně o vašem životě, ale procvičíte si i výklad celé velké arkány. A protože tarotovou hrátku s názvem Lekcičky je lepší dělat ve dvou, výborně si i pokecáte s někým, kdo vám rád pomůže se základními životními otázkami.

Postup je následující. Vezměte si oblíbenou tarotovou sadu a zamíchejte ji. Vedle sebe usaďte druhého tarotáře, který také bude mít svůj balíček. Otáčejte kartu po kartě a po každé, když narazíte na velkou arkánu, zastavte se u ní. Na pořadí nezáleží, jen se snažte vyčíst z ní lekci, kterou jste dostali do života. Interpretujte ji jako úkol, který máte v životě zvládnout, téma, které máte pochopit, problém, který je třeba vyřešit. Po každé, když v dané kartě rozpoznáte konkrétní lekci, druhý vám ze svého balíčku vylosuje kartu, jestli už jste tento úkol zvládli nebo na vás v životě teprve čeká. Vyčíst vám může i to, co s tím souvisí nebo radu, jak to dotáhnout do konce, pokud už máte rozděláno. Takto projdete celý balíček a pojmenujte každou velkou arkánu. Z nich si tím pádem průběžně udělejte dvě hromádky, hotovo a nehotovo. Na konci se pak podívejte, nejen na to, co všechno máte ještě před sebou, ale i na to, co už jste dokázali a vezměte si z toho sílu pro další úkoly.

Nezapomeňte si pak s vaším posuzovatelem role prohodit, ať si i on udělá pořádek v životních tématech, a ať mu to pak můžete vrátit. Pokud neseženete soudce z řad přátel, použijte druhý balíček a suďte se sami. V průběhu zjistíte, že hodně záleží na tom, jak přesně si definujete konkrétní úkol, zkuste si s tím dát práci hned od začátku, ať máte výklad i povinnosti jasnější. A pozor! Hru je nutné dohrát do konce, na jeden zátah. :)

Je to sice trochu delší hra, ale můžete si díky ní udělat inventuru svého života, pochopit, co vám nejde a proč a změnit to. Krásná cesta!

JE LIBO TAROT DO E-MAILU?

Jakmile na blogu vyjde nový článek, dáme vám vědět.