Chcete se naučit vykládat tarotové karty? Začít můžete podle návodu v knížce. Nebo se do toho pustit zcela intuitivně podle obrázků. Nebo si pořídit Tarotový notes – pracovní sešit pro začínající kartáře – od Jarmily Sary Svatůňkové.

Tarotový notes je v principu kniha. Ale ne tak obyčejná. Zatímco v knihách většinou najdete odstavce souvislého textu, tarotový notes je vytvořený technikou tzv. skečnoutingu, čili kombinace textu a obrázků.

Na 134 stranách najdete celkem 60 různých tarotových výkladů. První část se zaměřuje na téma, jež lidé s kartami řeší asi nejčastěji: vztahy. Můžete si vyložit, jak najít lásku, zjistit, jestli je na lásku správný čas, nebo se pomocí Barometru lásky zorientovat v tom, jaká teplota, tlak a rosný bod právě panují ve vašem vztahu.

Karty vám mohou prozradit i to, jak bude vypadat vaše rande. Pomohou vám se zotavit po hádce, ověřit si vaši partnerskou shodu nebo se rozhodnout, zda je pro vás lepší odejít nebo ve vztahu zůstat. A spoustu dalších věcí.

Ve druhé části pak najdete výklady „na všechno možný“. Práci, finance, budoucnost vašeho projektu, cíle, rozhodnutí i rodinnou sešlost. Nechybí ani inspirace pro různé příležitosti během roku, kdy se velmi hodí si vyložit. Třeba Vánoce, Nový rok, narozeniny, fáze Měsíce i pohanské svátky, jako je Samhain či Beltane.

Na levé stránce je vždy obrázek výkladu s vysvětlením jednotlivých pozic. Pravá strana nabízí dostatek prostoru na zapsání, jakou kartu jste si na jaké pozici vytáhli, datum výkladu i další poznámky. Chcete-li tedy notes využít na maximum, budete k němu potřebovat ještě tužku. A samozřejmě tarotové karty.

Notes má bytelnou kroužkovou vazbu a gumičku na stažení. Praktický formát A5 se vám vejde do kabelky i do kapsy u bundy, takže si ho můžete vzít s sebou kamkoli. Desky jsou z pevnějšího kartonu, takže vydrží i pravidelné používání.

Což je přesně to, na co tarotový notes je. Když si chcete vyložit na konkrétní věc, zalistujte v obsahu a najděte nejbližší téma. Nebo ho otevřete na náhodné stránce a trénujte. Některé rozklady jsou úplně jednoduché (protože v jednoduchosti je síla), jiné trochu složitější. Všechny jsou nápadité, srozumitelné a precizně zpracované.

Tarotový notes se hodí zejména pro ty, kdo s vykládáním karet teprve začínají a potřebují získat zkušenosti. Pokročilejší kartáři v něm zase najdou inspiraci pro práci s klienty nebo tvorbu vlastních rozkladů. V neposlední řadě může být dobrým společníkem pro osamělý večer, oživením na setkání s přítelkyněmi nebo nástrojem, jak o deštivém nedělním odpoledni zabavit starší děti.

„Na konci notesu si budete mnohem jistější a vaše výklady tarotu se stanou mnohem jednodušší a jasnější,“ slibuje autorka. A já s ní rozhodně souhlasím. Tarotový notes posune vaši práci s kartami o velký kus dopředu. Navíc si to doopravdy užijete.

Tarotový notes si můžete pořídit tady. Za 400 Kč včetně poštovného nebo za 370 s osobním vyzvednutím v Praze.

JAK JSEM SI S NOTESEM POHRÁLA JÁ

od Anna Bechná

Víte, jaký byl první dojem, když jsem poprvé otevřela Sáry nový tarotový počin? Její Tarotový notes? Konečně, něco, co je stejně hravé jako já! :)

Podle mého se člověk naučí vykládat jen tím, že bude vykládat. Ale na co, pořád, že jo. Točíte otázky furt dokola, máte stejný pohled na ten samý problém, ptáte se na to samé. A začínáte se pomalu a jistě nudit. A ejhle, spásná kniha. Sářin Tarotový notes vám předkládá 60 různých výkladů hlavně na vztahy, kdo by to nepotřeboval, že, ale i na spoustu dalších témat, která by vás ani nenapadla. Můžete tak libovolně zkoušet nové a nové otázky, seskupovat je do nových informací a blbnout, jak se vám zlíbí. A hlavně se dozvídat nové odpovědi a tím i významy karet, které jste dávno nově nevyložili.

Já osobně jsem se hned vrhla na první sekci výkladů na vztahy a jela jsem jako drak. Víc výkladů víc ví a tak jsem si dala dohromady souvislosti, které by mě jinak asi nenapadly, a nakonec jsem mu to všechno odpustila. Až takovou sílu Sáry Notes má. Teď se těším, jak dojedu druhou část. Použít můžete i náhodný výběr, kdy si vyložíte na to, kde sešit otevřete. Necháte tak sešit, aby vám sám vybral důležité téma a to pak rozeberete. I to pěkně funguje.

Takže pokročilí i začátečníči, šup do praxe!

A to rovnou za nosem! A jak? Se Sáry Notesem!

PS: „Ty Sáro, a proč právě 60 výkladů? To je nějaká kopa!“

„No, protože jsem veselá kopa!“

JE LIBO TAROT DO E-MAILU?

Jakmile na blogu vyjde nový článek, dáme vám vědět.