Tarot magie druidů, který jsem několik let používala k práci s klienty, se mi ošoupal. Často jsem už při pohledu na poškozený rub stranu poznala, o jakou kartu se jedná. Rozhodla jsem se proto pořídit nový balíček, než se sada přestane prodávat. Tím se mi doma sešly dvoje stejné karty. Myšlenku ty původní zahodit jsem okamžitě zavrhla; některé věci se starým přátelům prostě nedělají. Takže mě napadla jiná varianta – kreativně využít. A tak se zrodila partnerská hra.
Rozjíždíte nový byznys, do kterého chcete přizvat svého společníka? Řešíte konflikt s kolegou? Otvírá se před vámi spor o to, kam se vaše firma dál bude ubírat? Ve všech těchto situacích vám partnerská hra může poskytnout nový vhled. Můžete ji zkusit i s partnerem životním, ale … pak neříkejte, že jsem vás nevarovala.
Jak na to?
Nejdříve si co nejjasněji formulujte situaci, kterou chcete s pomocí karet řešit. Každý si zamíchejte svůj balíček karet. Každý z partnerů bude vykládat ze svého balíčku. Tím pádem se může stát, že oba vytáhnete stejnou kartu. A o tom to právě je.
Chcete-li rychlý a jednoduchý výklad, vytáhněte každý jednu kartu: Jak vidím situaci já? Jak ji vidíš ty?
Pro získání komplexnějšího obrazu vytáhněte karty tři a položte je do dvou sloupců vedle sebe. Horní karta označuje vědomou úroveň, tj. jak o situaci racionálně smýšlíte. Prostřední ukazuje emocionální stránku věci a spodní vaše jednání, tj. jak se v dané věci máte tendenci chovat.
Už toto rozložení vám poskytne spoustu materiálu. Případně se ptejte dál:
- Jaké má tato situace řešení?
- Co který z nás v tuto chvíli nejvíc potřebuje?
- Jaký je vhodný první krok?
- Jaká jsou rizika, na co je potřeba si dát pozor?
Příklad – Lucie a Simona
Dvě dlouholeté kamarádky, říkejme jim třeba Lucie a Simona, se spolu rozhodly založit malou produkční agenturu. Každá z nich má zároveň své vlastní zakázky a společný projekt se už několik měsíců nehýbe kupředu.
Každá zamíchala svůj balíček a vyložily následující karty (vlevo Lucie, vpravo Simona). Tři a tři karty ve sloupcích označují aktuální stav, další karta představuje odpověď na otázku Jaké má tato situace řešení.
Hlava: Zatímco Simona je v projektu doslova zaseknutá a nevidí z něj východisko (8 mečů), Lucie by byla ráda, kdyby se projekt co nejrychleji pohnul kupředu (8 holí).
Srdce: Simonu produkce baví a v agentuře vidí velké možnosti pro vlastní seberealizaci. Také cítí příležitost konečně si dělat věci po svém (Vůz). Lucie ale její vášeň nesdílí. V projektu pokračuje hlavně kvůli kamarádce, ale v hloubi duše jej považuje za ukončený (10 mečů).
Realizace: Obě dvě do projektu vkládají hodně energie (trumfové karty). Simona přichází s mnoha novými nápady (Blázen), Lucie se snaží projekt řídit a usměrňovat (Vůz), čímž Simonu vlastně brzdí v kreativitě. Jejich snaha ale nepřináší konkrétní výsledky, což prohlubuje jejich pocity frustrace a zklamání.
Za téhle situace není vize úspěšného rozjezdu společné agentury příliš reálná. Lucie v projektu setrvávala hlavně kvůli kamarádce. Pro Simonu zase bylo obtížné řešit věci dohodou místo vlastním rozhodnutím. Karty pomohly toto poměrně těžké téma otevřít.
Řešení: Pro obě zúčastněné dává smysl zachovat kamarádství a od společného projektu prozatím upustit. Produkční agenturu může rozjet sama Simona, která pro produkci pociťuje větší zápal. Sama má šanci pohnout s projektem co nejrychleji pohnout (8 holí). Pro Lucii jsou naopak v tuto chvíli prioritou jiné vlastní aktivity, kde může naplno uplatnit své talenty a dary (Mág).