Věž představuje jednu z nejobávanějších karet tarotu. Nikdo z nás nepřijímá příliš nadšeně prudké změny, notabene změny takového charakteru, jaké Věž dokáže přinést. Jsou totiž obvykle náhlé, často destruktivní, dramatické a o to více bolavé, že se často dotknou až našich nejniternějších pocitů. Věž a její zřícení tolik bolí proto, že se řítí něco, čeho se sami osobně účastníme – často naše sny, předpoklady a plány. Je ale nutno říci, že samy o sobě nemusí být špatné. Jen stály na špatných základech a Věž nám svým sesutím dává možnost, jak z toho se ctí vyjít, i když budeme bolaví a dotčení. Můžeme totiž sutiny zamést, uklidit dvůr a začít znovu stavět – tentokrát na lepším základě.

Období

Rok Věže slibuje spoustu změn, které se nám nemusí příliš líbit.  Přinese nám ale také schopnost rychle se přizpůsobit. Nic jiného nám totiž nezbývá. Věž spadne, musíme to rychle pochopit a snažit se podívat na věci jinak, aby k tomu nedošlo znovu. Často ale zřícení Věže a zničení všeho, co jsme budovali, může být i osvobozující. Ničení může paradoxně lámat okovy, které jsme si sami nasadili a souvisejí s předchozí kartou Ďábla. Někdy můžeme kolem sebe postavit věže a hradby jako obranný systém. Zamčené uvnitř v některém sklepení jsou věci, které je potřeba vyhodit ven. Úder blesku do věže je upozornění na cosi, co potřebuje změnu. Nové výzvy raději přivítejme, než se jim vyhýbejme, s tím souvisí ta schopnost přizpůsobení se. Osvobození není snadná věc. V každém případě disponujeme dostatkem síly, abychom náročné situace zvládli.

Numerologicky

Věž má číslo 16. Šestnáctka nás vede směrem k velkému vnitřnímu osvobození, pokud k tomu sebereme potřebnou odvahu. Tam, kde se upínáme na nějaké své utkvělé představy nebo lpíme na zvyklostech, bude zřejmě potřebná zásadní změna myšlení a postoje. Šestnáctka je totiž symbolem překonání sebe sama, vymanění se ze tmy a pout. Naznačuje potřebu postavit se tváří v tvář svým stinným stránkám i starým ranám, nebát se je otevřít a vyčistit. V neposlední řadě poukazuje číslo 16 i na možnost náhlého vyřešení dlouho nepřekonatelného problému, něco ve smyslu „Heuréka“ – našel jsem! Věž zahrnuje i číslo 7 – tedy Vůz, což naznačuje tu schopnost chopit se řízení i „po nehodě“ a jet jiným a lepším směrem.

Astrologicky

Astrologicky je karta spjata s Uranem, planetou vzpoury, revoluce a rychlých změn.

Vztahy

I do vztahů může Věž přinést nečekané zprávy negativního charakteru. Náhlý konec vztahu, radikální změnu, rozchod, zásadní neshody. Když si později uvědomíme, že se obvykle rozpadají nefunkční, nebo špatně postavené budovy, můžeme i toto, v této chvíli neštěstí, brát jako osvobození a možnost prožití věcí příštích, a pro nás často lepších.

Povolání

V zaměstnání je možné, že se naše očekávání rozplynou, nebo dokonce můžeme přijít o místo. Ale i když toto pole vypadá divoce, přece jen je nějaká možnost, že později budeme tento přelom považovat za skutečně osvobozující.

Zdraví

Nereálné představy a vysoká laťka představují nápor na psychiku a vysoké nároky na kondici, a také tendence přetěžovat organismus. Věž může signalizovat náhle vzniklý zdravotní problém nebo úraz. Protože Věž nás také vrací k předchozí kartě Ďábla, mohou nastat problémy s koleny, zuby či kožními alergiemi. Poselstvím této karty ohledně zdraví by mohlo být: „Nechtěj od sebe víc, než je zdrávo.“

Rada

Nedržte se zuby nehty svých představ o tom, jak mají věci fungovat. Přehodnoťte své předpoklady a očekávání. Odhodlejte se k tomu, rozloučit se s něčím, co definitivně končí a začněte budovat něco nového na úplně čistém stole – tak čistý bývá opravdu málokdy…Otevřete se změně, i když je radikální a často bolavá.

Varování

Nebuďte pyšní. Neponižujte nikoho, ani sami sebe. Nebudujte svůj život na špatných základech. Nevěřte, že vaše pravda je jediná.

Otázky pro vnitřní rozvoj

Co cítíte, že se chce ve vašem životě změnit? Co ve vás vře? Co vás vnitřně spaluje? Dokážete se už podívat na svět i sebe novýma očima?

Afirmace

Cítím odhodlání uskutečnit svou pravou podstatu.
Moje tělo je chrámem mého ducha.
Mám schopnost uzdravovat sebe sama a obnovovat svou sílu.
Nelpím na svých představách o sobě.
Nejsem uvnitř svého těla; mé tělo je uvnitř mě.
Zodpovídám za to, co si myslím, říkám i dělám.
Změnám i transformacím jsem otevřený.

JE LIBO TAROT DO E-MAILU?

Jakmile na blogu vyjde nový článek, dáme vám vědět.