XIII Smrt (číslo 13, znamení Štír, planeta Pluto)

V roce tarotové karty Smrt není nic vlažného. Možná proto, že smrt patří k těm nejpohyblivějším a nejživějším aspektům, které vůbec existují. Neustále něco zaniká, aby se zrodilo nové – bez toho by neexistoval život. V naší kultuře se však často smrti bojíme, neboť ji považujeme za něco konečného.

Z duchovního pohledu je číslo 13 svatým završením, podle lunárního cyklu existuje 13 měsíců po 28 dnech. Často se polemizuje o tom, zda je to číslo šťastné či nešťastné – možná jde právě o to, zda jsme ochotní přijmout přirozené ukončení čehokoli, anebo se naopak minulosti a přežitého „zuby nehty“držíme.

Astrologickým znamením karty Smrt je Štír, který se v antické mytologii zobrazuje též jako had a orel, což znázorňuje mimo jiné škálu citů odzdola nahoru. Navíc mu vládne Pluto, planeta hluboké transformace, a tak zde jde o silné city, vášně, sexualitu, početí, smrt a další aspekty, které často rádi zapuzujeme do hlubokého nevědomí. To vše se může v roce Smrti projevovat.

 

Vztahy

Energie karty Smrt napomáhá ve vztazích ukončit vše, co je přežité, mrtvé a co nám tudíž neslouží. Rok Smrti je tedy nanejvýš vhodný k tomu, abychom skoncovali se vším, co se nevyvíjí, stagnuje nebo nám nějakým způsobem ubližuje. Jestliže nechceme se vztahem úplně skoncovat, je vhodné k němu zaujmout jiný postoj a transformovat ho. V roce Smrti totiž umírá naše staré „já“a my máme možnost skončit s povrchovým vnímáním sebe sama i všech situací. Když spálíme přežité, máme šanci k tomu, aby náš vnitřní Fénix povstal z popela.

 

Profese

K radikálním změnám a transformacím dochází také v oblasti profese, kdy končí projekty a závazky, kterým vypršel čas a to, co je neproduktivní, dělá místo novému. To nové ovšem přijde pouze v případě, když budeme ochotní pustit se starého a přežitého.

 

Zdraví

Plutonská energie je plná výkyvů a je schopná přivést člověka k onemocnění. Zrovna tak ovšem její síla dokáže podpořit regeneraci těla i duše. V tomto roce se tedy rozhodně nevyplatí zanedbávat své zdraví. Je vhodné změnit své stravovací návyky a také jakýkoli nezdravý způsob života. V tomto roce jsou citlivé pohlavní a vylučovací orgány.

 

Rada

Zamyslete se nad tím, s čím je potřeba skoncovat. Napište si to na papír a ten pak rituálně spalte. Udělejte místo novému symbolicky: proberte své šuplíky a skříně a nekompromisně se rozlučte se vším, co nepoužíváte. Uvolníte tak energii pro nové a věci ve vašem životě se začnou přirozeně měnit.

Varování

Nelpěte. Na věcech, lidech, penězích, minulosti.

 

Afirmace

S láskou a uvolněním opouštím vše přežité.

Vše staré odchází, aby mohlo přijít to nové a lepší.

Smiřuji se s minulostí a pouštím vše, na čem jsem dosud lpěl (a).

 

 

 

 

JE LIBO TAROT DO E-MAILU?

Jakmile na blogu vyjde nový článek, dáme vám vědět.