„Miluje mě nebo ne?“ Při téhle otázce by spousta kartářů, co znám, neváhala použít střelnou zbraň. Nicméně když už se na to musíte ptát, zkuste to tímhle způsobem.

Výklad Cesta, který jsem vyčetla z knihy Hajo Banzhafa Základní kniha o tarotu a trochu si ho přiohnula k obrazu svému, ukazuje „tady a teď“ vašeho vztahu. Čili to, jak to mezi vámi vypadá právě v tomto okamžiku. Za týden nebo za měsíc může být realita docela jiná, takže na vztah si můžete vykládat opakovaně.

Výklad se hodí nejen pro vztahy romantické a milostné. Může vám pomoci pochopit, proč s vámi nemluví nejlepší kamarádka, co je jádrem vašich neshod s kolegyní, nebo co vašemu šéfovi zase přelítlo přes nos.

Taktéž možno použít, pokud se rozhodujete mezi dvěma muži, respektive dvěma ženami. Na každého potenciálního partnera je třeba vyložit zvlášť a už při míchání intenzivně myslet na to, který z nich to je.

Zamíchejte karty a rozložte je tak, jak ukazuje obrázek. Tazatel je vždy na levé straně, partner na pravé.

1 – signifikátor vašeho vztahu, o čem je, jaká dynamika v něm aktuálně působí

2, 3, 4 – karty tazatele (nebo vaše)

5, 6, 7 – karty partnera

2, 7 – hlava, jak každý z partnerů o vztahu smýšlí, rozumový přístup, vědomé hodnocení vztahu

3, 6 – srdce, co k sobě partneři cítí, co prožívají, emoce, pocity, obavy a touhy

4, 5 – tělo, vnější projevy, chování, co partneři ve vztahu dělají a co ukazují navenek

Při výkladu vám hodně napoví už signifikátor, čili karta číslo 1. Prozrazuje stav, ve kterém se vztah aktuálně nachází, nebo hlavní téma, které ho poznamenává.

Druhá věc, na kterou je potřeba se podívat, je celkové rozložení karet. Trumfy nebo vyšší karty na jedné straně znamenají převahu jednoho z partnerů v tom aspektu, kde leží (hlava, srdce, tělo). Ukazují, že dotyčný o vztahu více přemýšlí, víc miluje, nebo je ochoten pro vztah víc udělat.

Typickými ukazateli lásky jsou Zamilovaní, dvojka pohárů a pohárové karty obecně. Naopak meče na pozici srdce mohou ukazovat na tendenci ve vztahu kalkulovat, nebo se city snažit „vymyslet“.

Pozornost je dobré věnovat také dvorním kartám. Na pozici „tělo“ mohou dokonce upozorňovat na přítomnost jiného potenciálního partnera. Králové a královny „v hlavě“ často ukazují na nedořešené vztahy s otcem či matkou.

Pokud jste se vy nebo tazatel stali součástí milostného trojúhelníku, vyzkoušejte Cestu na oba vztahy zároveň. Pak vykládáte vlastně dvě Cesty v jedné – do tvaru písmene M. Ten, kdo situaci rozpoutal, bude mít prostřední sloupec. Partneři (nebo partnerky) budou po obou stranách. Pro každý vztah se v tom případě tahá samostatný signifikátor.

A jaké výklady na vztahy používáte vy?

JE LIBO TAROT DO E-MAILU?

Jakmile na blogu vyjde nový článek, dáme vám vědět.