Anotace přednášky na Tarotové konferenci 2017

Život je cesta a cesta může být cíl… Jinými slovy – cílem naprosté většiny lidí je žít svůj život a zvolit si co možná nejpříjemnější cestu. Bez hrbolů a překážek, s kvalitním povrchem, příjemným prostředím okolo a dobrou viditelností. Ať už pěšky nebo na voze, důležité je, aby nám bylo dobře. Abychom sami určovali směr i tempo, řídili svou cestu – svůj život. Bez ohledu na to, co si pomyslí okolí, bez obavy z nepochopení či nepřijetí.

Spoustu věcí ovlivňujeme my sami, anebo – lépe řečeno – ovlivnit dokážeme, pakliže jsme tím, kdo onen pomyslný vůz skutečně řídí. Pokud umíme správně přečíst značky a zvládneme i včas zareagovat. Pokud se dobře díváme kolem sebe a k tomu ‚dívání se‘ nám neslouží pouze naše oči.  Pokud cítíme, vnímáme, jsme otevření a ochotní přijmout i to, co se nám na první pohled příliš nezdá. Pak možná máme dostatek paliva pro naši cestu a můžeme bez obav sešlápnout plyn…

Jednou z forem výše zmiňovaných značek jsou čísla. A nemám teď zrovna na mysli dopravní značky omezující rychlost jízdy. Čísla nás obklopují vždy a všude. Mluví k nám svou specifickou řečí, hrají si s námi, vtipkují i varují. Skládají se dohromady, dokážou měnit svou energii v závislosti na pořadí. Čísla najdeme zkrátka všude. Dokonce i za jednotlivými písmeny se tiše ukrývají číslice.

Ráda hledám nové rozměry a skryté souvislosti. Baví mě řeč čísel kdekoli, a ačkoli je stále co se učit a objevovat, ráda se na 8. Tarotové konferenci podělím o svůj vlastní systém, zohledňující řeč tarotových karet a energii číslic na nich uvedených. Půjde o společné pátrání, objevování a nacházení možná překvapujících souvislostí. Věřím, že díky tomu nalezneme ještě i další vrstvu a možná, že dosud ploché obrázky, získají na plastičnosti.

Jmenuji se Ilona Lea Kotková. Aktuálně bydlím v Říčanech u Prahy, přestože původně pocházím z malebného města Mariánské Lázně na západě Čech. Číslům i Tarotu se věnuji už pár let, ale poslední dobou mne čím dál víc lákala (a stále láká) možnost objevovat ještě i další souvislosti díky propojení karet a čísel na nich uvedených. Jde o můj subjektivní pohled a osobní zkušenost, která mi dává hluboký smysl. Kromě Tarotu a numerologii se věnuji především literární činnosti. Píšu vlastní práce, básničky i texty na ‚zakázku‘. Naplňuje mne to pocitem radosti a vnitřního uspokojení, protože čistá stránka nabízí netušené možnosti. Můžete ji nechat prázdnou, vymalovat barvami na milión a jeden způsob, anebo jí vdechnout život prostřednictvím slov. Já ráda oživuji ticho a bílé stránky zaplňuji slovy.

Těším se na vás.

www.vlastnimsmerem.cz

www.instagram.com/aredhel19/

JE LIBO TAROT DO E-MAILU?

Jakmile na blogu vyjde nový článek, dáme vám vědět.