Pohanské svátky jsou (mimo úplňky, novy a v podstatě kterýkoli den mezi tím) skvělou příležitostí k tarotovým výkladům. O jarní rovnodennosti, která letos na severní polokouli nastala v neděli 20. března v 16.33, je den stejně dlouhý jako noc. Začíná světlá polovina roku. Dny se prodlužují a my vykládáme zejména na témata rovnováhy, semínek a nových začátků. Vyzkoušejte si některý z rozkladů k tomuto datu.

Rozjasnění

Máte rádi rozklady s větším počtem karet? Pak se vám tenhle bude určitě líbit. Zkoumá současnou rovnováhu našich životů, dary ročního období a způsob, jak se připravit na cestu ke svátku Beltane a k létu.

1. NÁDECH. Co vdechujete? Jinými slovy, co je zdrojem vaší životní energie v období jara. Tato karta může poukazovat na rovnováhu či nerovnováhu ve spotřebě potravin, času, stresu, spánku a dalších každodenních činnostech.

2. VÝDECH. Co vydechujete? Čeho se zbavujete a co rušíte – jak ze svého těla odstraňujete zimní kabát, abyste dali prostor svěží energii jara?

3. VZESTUP. Jak se připravujete příchod Beltane?

4. PRŮVODCE. Nástroje cesty. Mohou to být dovednosti, které využijete, nebo průvodce (průvodci), které vám pomohou navigovat při vzestupu do světlé poloviny roku.

5. SEMÍNKO. Co plánujete zasadit v této sezóně – jaká semínka jste si schovali z loňské úrody nebo nově nasbírali, která plánujete pěstovat?

6. BUDOUCÍ DARY. Jaká poupata jara rozkvétají ve vašem životě? Tato karta ukazuje jarní dary, ať už vaše vlastní nové či rozkvétající dovednosti, nebo dary z vnějšího zdroje. Může být také připomínkou, abyste věnovali pozornost darům, které už máte.

7. VNĚJŠÍ VYROVNÁVÁNÍ. Co je třeba vyvážit rozšířením vaší energie směrem ven?

8. VNITŘNÍ VYROVNÁNÍ. Co je třeba vyvážit tím, že svou energii stáhnete dovnitř?

Zdroj: Brightening : A Spring Equinox Tarot Spread — Worts + Cunning Apothecary

Summer Finding/Ostara

Zatímco Ostara je součástí wiccanského kola roku, severská pohanská tradice slaví Summer Finding (Nalezení léta). Oba svátky připomínají příchod jara. Nové začátky, plodnost a čas na zasazení semínek pro věci, které chceme v nadcházejícím období pěstovat.

Jarní úklid: Co je třeba vyčistit?
Karta, která se objeví v této pozici, vám napoví, čeho se možná držíte, ale už vám to neslouží. Co by vás mohlo brzdit v budoucím úspěchu? Představte si to jako vnitřní „jarní úklid“, který je třeba provést.

Rovnodennost: Kde potřebuji více rovnováhy?
Rovnodennost je časem oslav středu slunečního kalendáře. Světlo a tma jsou rovnocenné a vyvážené. Tato karta vám prozradí, který aspekt vašeho života potřebuje více rovnováhy. Mohla by vám také naznačit, co byste měli udělat, abyste byli celkově vyváženější.

Sázení: Co mi přinese nový růst?
Tato karta vám pomůže určit, co musíte udělat, abyste se dočkali pokroku ve svých cílech. Může být také znamením části vašeho života, ve které potřebujete pěstovat růst. V takovém případě je příznivá doba k tomu, abyste v této oblasti pokročili a skutečně rozkvetli!

Zdroj: Tarot Spread for Ostara and Summer Finding – Jen Merkel (jenmerkellightworker.com)

Rozklad Ostara od Ethony

Ethony je kanadská kartářka, autorka, učitelka a moderní čarodějnice. Jejímu letošnímu ručně kreslenému rozkladu se prostě nedalo odolat…

Ethony Ostara tarot spread

1. Bilance
Co potřebuji vyvážit nebo co potřebuje rovnováhu v mém životě?

2. Růst
Co potřebuji k růstu, kde potřebuji trávit svůj čas a energii?

3. Regenerace
Co se ke mně brzy vrátí?

4. Plodnost
Jakých energií je kolem mě právě teď dostatek?

5. Potenciál
Jak mohu využít energii rovnodennosti ve svůj prospěch?

Zdroj: Ostara Tarot Spread | Ethony 2022

Ahoj, jaro!

Většina jarních rozkladů pracuje se symbolikou semínek a růstu. Co nového chcete letos nechat vyrůst a rozkvést?

  1. ZEMĚ – Na co se můžu spolehnout? Co mi dává sílu?
  2. SEMÍNKO – Na co se mám soustředit?
  3. LISTY – Kde můžu očekávat hojnost?
  4. DEŠŤOVÁ SPRŠKA – Překážka, co mě může vrátit zpátky?

Zdroj: Quick tarot spread for spring – (tumblr.com)

Rozklad na Ostaru

Pokud vás baví Bullet Journal, pravděpodobně vás bude bavit i tento rozklad. Oblíbený tečkovaný zápisník se dá krásně použít i k tvorbě nových rozkladů…

  1. SEMÍNKO (co zasadit)
  2. STONEK (kde hledat podporu)
  3. PRŮŘEZ (co uvolnit)
  4. VODA (co vyživovat)
  5. PUPEN (co očekávat)

Zdroj: Tarot Tuesday: Ostara Spread – Bujo Witchcraft

Který z rozkladů vás oslovil? A co vám vyšlo? Napište nám do skupiny na Facebooku.

JE LIBO TAROT DO E-MAILU?

Jakmile na blogu vyjde nový článek, dáme vám vědět.