Označení arkána, jak jistě víte, pochází z latinského arcanum a znamená tajemství. Každá karta tarotu pak představuje nějaké tajemství, které můžeme odhalit a pochopit další dílek do skládačky našeho života. Pomůže nám odpovědět na otázky, které leží na dně naší duše.

Co ukrýváme před světem a co sami před sebou? Jaká témata leží hluboko ve vaší duši a je třeba je vynést na světlo, abyste se v životě posunuli dál? A jak tato tajemství ovlivňují váš život?

Na tyto a jiné otázky vám může dát odpověď následující cvičení, pokud se tedy nebojíte? A čehože? Sami sebe, přeci.

Pokud jste si tedy odpověděli, že ne, pusťte se do toho. Vezměte si vaší oblíbenou tarotovou sadu a pečlivě ji zamíchejte. Pak rozdělte celý balíček na třináct hromádek. Nemusí být stejně velké, můžete ubírat a přidávat, dokud nebudete spokojeni a můžete měnit i jejich pořadí. Nesmíte se však dívat do jednotlivých hromádek. Až budete hotovi, vezměte si třináctou hromádku. Ano, správně, ostatní ukliďte, potřebovali jste je jen k určení té poslední, ta je důležitá.

Teprve teď se podívejte na karty, které obsahuje. To je vaše třináctá komnata. Každá karta představuje téma, které máte v sobě hluboko ukryté, něco ze dna vaší duše, co skrýváte i před sebou. Tabu, těžkosti, bloky a strachy, trápení a pochybnosti. Nejprve každou kartu upřímně a konkrétně pojmenujte. Buďte na sebe přísní a neodpusťte si nic. Jen do toho!

Potom, si karty rozdělte, na ty, o kterých opravdu víte a už jste si je přiznali a uvědomili a na ty, které jste si zapřeli a zametli tak hluboko, že vás vlastně násilím přepadly. Z té druhé části pak vyberte tu, kterou chcete teď začít a tu se zbývajícími kartami nebo jiným balíčkem rozeberte. Vykládejte si a ptejte se: Proč to mám? Kde jsem k tomu přišel/přišla? Jak jsem se o to přičinil/a? Proč se mi to zjevilo právě teď? Co s tím mám dělat? Apod.

A časem si takhle rozeberte všechny ostatní, až na to budete připraveni. Všímejte si, kdy a na jaké otázky vám karty z vaší třinácté komnaty vycházejí. Jak často a proč se vám připomínají? Není to práce na jeden večer a vyžaduje velkou dávku odvahy a sebekritiky. A je možné, že z tohoto cvičení nevyjdete stejní, ale věřím, že lepší!

Toto cvičení je z mé nové eknihy TAROT PRO … duchovno, sto cvičení pro váš duchovní růst. Takových lahůdek pro vnitřní rozvoj v ní najdete víc, než dost.

JE LIBO TAROT DO E-MAILU?

Jakmile na blogu vyjde nový článek, dáme vám vědět.