Už je to zase tady! Rok se s rokem sešel, aby si navzájem vyměnily úsměvy, předaly zkušenosti a uvolnily místo. Osmnáctka střídá sedmnáctku a náladu mnohých z nás nejspíš do jisté míry ovlivní i výsledek bilancování, tolik typického pro měnící se letopočet.

Jak bylo a jak bude?

Na první část otázky už odpověď známe, na tu druhou si budeme umět relevantně odpovědět až přibližně (ode dneška) za rok.

Co kdybychom ale zkusili alespoň lehkou nápovědu a nahlédli do numerologické kuchyně nadcházejícího období? Nasáli vůni připravovaných pokrmů a možná se i trochu naladili na jejich budoucí chuť?

Sečteme-li jednotlivé číslice v řadě (2 + 0 + 1 + 8) až k jednocifernému výsledku, dopracujeme se k číslu 2. Co to pro nás – z pohledu numerologie – znamená?

Na rozdíl od uplynulého roku, jehož součtem byla činorodá a ambiciózní 1, je energie toho nastupujícího docela jiná. Akci, rozhodnost a schopnost rychle jednat nahradí klidná rozvaha a opatrnost, aktivitu pak zdánlivá pasivita.

Předchozí rok otevíral dveře a fandil novým projektům. Rád čelil výzvám a zkoušel nové možnosti.

Ten nadcházející si žádá pravý opak. Vyhovovat mu bude klid a pečlivost, pilování záležitostí uplynulého období, jemná trpělivá práce a ladění detailů.

Do větších změn se příliš nepohrne a ani ty menší mu nebudou dělat žádnou velkou radost. Naopak. Bude nás tlačit spíše do pozice pozorovatele či vyjednavače smíru, s mnohdy až zbytečnou ohleduplností k ostatním – na úkor vlastním představám a pocitům.

Na rozdíl od egoistické a poměrně akční energie končícího roku na nás bude v roce příštím působit energie jemná a citlivá. Do ničeho se nebude příliš chtít. Tendence setrvat i tam, kde nejsme z nějakého důvodu spokojení, bude výraznější, než touha po reformě. Zaběhlé koleje budou do jisté míry vyhovovat, a to i přes vnitřní nesoulad. Obava z nepřijetí a nepochopení nás může zastavit, strach z ublížení druhé osobě svazovat.

Dosavadní lehkost se pak promění v břemeno a dosud klidná mysl v chaotické bludiště. Ke slovu se tak může dostat značná únava a dlouhodobější fyzická nepohoda.

Nadmíru důležité v roce 2018 bude splynout s proudem a příliš netlačit. Možná i výrazněji zpomalit, trpělivě pozorovat, citlivě vnímat všemi smysly. Čerpat energii z otevřených prostor, a především dýchat. Zhluboka a cíleně.

Uvědomění si toho, co nám vyhovuje, podobně jako pojmenování skutečností, co nám už nic nepřinášejí, bude v nadcházejícím roce jedním z důležitých úkolů. Stejně jako téma rovnováhy a nalezení správné míry zodpovědnosti k ostatním a k sobě sama.

Být samostatný a nezávislý se může náhle jevit jako náročný úkol, o to výraznější efekt však bude mít v budoucí období.

Naopak potřeba klidu a tendence pomáhat a podporovat druhé se projeví ve své plné síle. Schopnost vysoké diplomacie a všudypřítomná touha sdílet svůj život s ostatními vystoupí na samý povrch, ruku v ruce se značnou dávkou roztomilé naivity.

Nechme tedy na sebe působit klidovou energii intuitivní dvojky, hledejme soulad a odpovědi díky zdánlivé neaktivitě. Obraťme se dovnitř a využívejme všechny smysly, co máme k dispozici.

Nakolik pasivní budeme navenek, natolik činní můžeme být uvnitř.

Klidný a vnitřně naplněný rok 2018 přeje

Foto NordWood ThemesUnsplash

JE LIBO TAROT DO E-MAILU?

Jakmile na blogu vyjde nový článek, dáme vám vědět.