Novoročních výkladů najdete spousty a není velký problém si pár otázek o tom, jaký nový rok bude a co vám přinese, vytvořit. Já vám v tento magický den přináším pohled zpátky. Takovou malou rekapitulaci toho, jak jste s tarotem pracovali, co jste se o něm i sobě dozvěděli a jak toho můžete využít pro rok následující.

Postup je následující:

 1. Pročtěte si následující otázky a nejprve na ně odpovězte podle své mysli a srdce, úplně bez karet. Nemusíte na všechny, ale na ty, na které to půjde. Pokud máte tarotový deník, použijte ho.
 2. Pročtěte si otázky po druhé a na ty, na které jste si neodpověděli sami nebo na ty, u kterých vás zajímá i názor karet, si vylosujte libovolný počet karet. Pokud jste dostali k Vánocům nějakou novou tarotovou sadu, použijte ji.
 3. Všechny karty si pečlivě zaznamenejte a na závěr spočítejte tzv. kvintesenci. Tu získáte tak, že sečtete všechny karty, které vám vyšly a konečné číslo sečtete dál, dokud nedostanete číslo mezi 1 a 22. To pak přiřadte k příslušné velké arkáně. Výslednou kartu si vyložte jako zhodnocení vaší tarotové práce v roce 2017 od svého největšího tarotového učitele, od vaší sady.

Nápověda ke kvintesenci: pro karty malé a velké arkány použijte čísla, které mají, dvorní karty se nepočítají a Blázen má číslo 22. Příklad: Vyšlé karty: Velekněžka, 5 pohárů, Smrt, 8 mečů, Král holí = 2 + 5 + 13 + 8 = 28 = 10. Dál už nesčítáme. Karta hodnocení je Kolo osudu.

OTÁZKY:

 1. Jakou hlavní lekci mi rok 2017 přinesl? Proč právě tuhle lekci? Pochopil/a jsem ji? Splnil/a jsem ji?
 2. Která tarotová sada mě loni nejvíce uchvátila? Čím? Proč tahle? Mám si ji koupit? Pokud jsem si ji koupil/a, bylo to dobře? Co nového mi tato sada přinese nebo přinesla?
 3. Která kniha o tarotu mě loni nejvíce uchvátila? Čím? Proč tahle? Mám si ji koupit? Pokud jsem si ji koupil/a, bylo to dobře? Co nového mi tato sada přinese nebo přinesla?
 4. Která karta mě loni nejvíce pronásledovala? Proč právě tahle? Pochopil/a jsem její význam a co mi chtěla říct?
 5. Se kterou svou sadou jsem loni nejvíce pracoval/a? Proč právě s touhle? Co nového mi ukázala? Budu s ní pracovat dál?
 6. Jaký největší tarotový úspěch jsem v roce 2017 zažil/a? Jak jsem se o něj zasloužil/a? Co mi to přineslo do života? Jaké poučení z něj mohu vyvodit?
 7. Jakou nejzajímavější tarotovou zkušenost jsem loni získal/a? Jaký tarotový zážitek jsem prožil/a? Co k němu vedlo? S kým jsem to prožil/a? Proč?
 8. Jak často jsem s tarotem pracoval/a? Bylo to dost? Proč? Co z toho pro mě vyplývá?
 9. Jaký jiný esoterický přístup, nástroj, kurz, apod. jsem loni vyzkoušela? Proč tohle? Co mi to přineslo? Jak mě to posunulo? Jak to ovlivnilo mou práci s tarotem?
 10. Vykládal/a jsem také někomu jinému než sobě? Proč? Pokud ano, jak to dopadlo a co mě to naučilo? Pokud ne, co mě brzdí a mám se touto cestou vydat letos?
 11. Co nejdůležitějšího jste se o tarotu loni dozvěděli? Jaká informace vás zaujala, jaká s vámi loni nejvíce zarezonoval/a, s jakým názorem nemůžete souhlasit a kde můžete k dalším podobným informacím přijít?
 12. Jakému tarotovému mýtu nebo předsudku jste loni uvěřili? Nebo byli na vahách, zda tomu uvěřit? Proč? Jak to souvisí s vámi a vaším životem?
 13. Která karta nebo celý výklad byl pro vás loni nejtěžší? Proč? Jak to souvisí s vámi a vaším životem? Jak jste to zvládli? Jakou zkušenost jste si z toho odnesli?
 14. Používali jste ve svém balíčku tzv. Prázdnou kartu? Proč? Viděli jste výklad, ve kterém padla? Co jste si o tom mysleli? Jak vás to ovlivnilo?
 15. Chybí vám v tarotu nějaká 79.karta? Co by na ní bylo, kdybyste ji měli vytvořit? Ztratili jste nějakou kartu nebo sadu? Proč právě tuhle? Našli jste jí? Jak?
 16. Čím o tarotu můžete poučit ostatní? Co zajímavého jste se dozvěděli a chcete to předat dál? Čím byste mohli ostatní s tarotem oslnit nebo překvapit?
 17. Co jste loni zjistili o tom, jak tarot funguje? Co si myslíte o tom, jak je možné, že karty vycházejí a jak byste na základě svých zkušeností někomu vysvětlili?
 18. Jaký máte z roku 2017 nejzajímavější zážitek s Kartou dne? Taháte si jí? Proč? Je to tak dobře?
 19. Jak na vás karty loni mluvily? Jak vám to s nimi šlo? Proč? Jak byste se ohodnotili? Co byste mohli změnit, aby to bylo lepší?
 20. Co byste si poradili do nového tarotového roku? Co chcete s tarotem dělat jinak, a co můžete změnit v životě, aby vám bylo krásně? Jaké tarotové předsevzetí nebo slib si do nového roku můžete dát?

 

Velmi volně podle www.ethony.com.

JE LIBO TAROT DO E-MAILU?

Jakmile na blogu vyjde nový článek, dáme vám vědět.