Ještě nedávno jsem procházela dobou, kdy jsem milovala velké karetní rozbory. Čím více karet, čím více otázek a pozic, tím lépe.

Teď zjišťuji, že to mám spíše naopak.

Libuji si v krátkých, rázných a jednoznačných odpovědích.

Mám období zjednodušování.

Zkracování.

Tarot je přítel, s nímž si mohu kdykoli popovídat o čemkoli. Pozorně mi naslouchá a odpovídá způsobem, který mi právě vyhovuje (což rozhodně neznamená, že by říkal pouze fakta, která chci slyšet).

Někdy si přeji, aby mi vyprávěl rozmanité a dlouhé příběhy, ovšem teď po něm vyžaduji jasné a krátké odpovědi.

Jste-li na tom podobně, vyzkoušejte následující krátký tarotový rozbor, u něhož vám opět nabízím příklad, jak lze karty uchopit.

Má název Most k radosti a budou Vám k němu stačit pouze tři tarotové karty.

 Máte-li pocit, že vám právě vaše radostná energie někudy uniká, můžete skrze tento výklad zjistit,proč tomu tak je a zároveň zjednat nápravu.

A jestliže jste momentálně radostí a štěstím naplnění, užívejte si to!  

Krásný, šťastný a radostný čas!

S láskou Sophie

Most k radosti

Otázky:

1. Kde se v současné době nachází zdroj mé radosti?

2. Co mi brání, abych svou radost naplno prožívala?

3. Jaký je most k mé radosti?

Příklad:

1. Kde se v současné době nachází zdroj mé radosti?

4 meče- příměří

Jelikož v Tarotu meče znamenají myšlenky a mentální část našeho já, pro zdroj své radosti budu muset “do své hlavy”. Jinými slovy řečeno – měla bych se zaměřit na to, jaké protichůdné argumenty neustále mou hlavou běží, sjednotit je a nastolit tam příměří.

Líbí se mi pasáž z knihy Angeles  Arrien (Velká kniha Crowleyho tarotu) o dávných indiánských kulturách, které při rituálu vyjednávání respektovaly čtyři zákonitosti, jež byly pro uzavření míru nezbytné. Vyjednávající strany se musely za prvé, na schůzku dostavit, za druhé pozorně naslouchat straně druhé, za třetí mluvit pravdu a za čtvrté nebýt závislí na výsledku. Znamená to tedy, setkat se se svým nitrem, pozorně mu naslouchat, nic si nenalhávat a neobávat se následků tohoto setkání.

A taky přestat sama se sebou bojovat.

Ano, to naprosto sedí. Momentálně mám ve své hlavě docela “včelí úl”  – a to radosti a uvolnění opravdu moc nepřidá.

2. Co mi brání, abych svou radost naplno prožívala?

3 mince – dílo

Jestliže karta zastupuje schopnost koncentrace na jednotlivé kroky při budování díla (trojka je číslem ucelení), tak to je skutečně to, co mi právě chybí: díky “rozbzíkaným”myšlenkám  se nesoustředím na jednotlivé kroky své práce. Jsem všude a zároveň nikde.

Zkrátka, mé dílo vyžaduje, abych se mu odevzdala plně, uceleně a celou svou přítomností! To se momentálně neděje.

 

 

3. Jaký je most k mé radosti?

Kolo štěstí

Mostem je změna. Obrat. Průlom. Dát svému životu směr hojnosti, štěstí a úspěchu. Nově začínat můžeme každým okamžikem – stačí se jen rozhodnout. My sami jsme díky vlastním postojům a přesvědčením strůjci svého osudu a vždy máme možnost volby. Můžeme se nechat vláčet vnějšími okolnostmi a být nešťastní, negativní a ublížení, anebo se také můžeme rozhodnout zůstat ve svém středu, spatřit ve svých trampotách dary, být za ně vděční, naladit se pozitivně a získat tak zpět svou stabilitu a vnitřní jistotu.

Děkuji – na to občas zapomínám.

Obrázky pocházejí z Thothova tarotu, vydaného nakl. Synergie

JE LIBO TAROT DO E-MAILU?

Jakmile na blogu vyjde nový článek, dáme vám vědět.