Chcete lépe pochopit a prozkoumat vnitřní logiku tarotové sady a vztahy mezi jednotlivými kartami? Rozložte si karty do kruhu, který znázorňuje souhru vnitřního a vnějšího světa, duše, prostoru a času.

Samotné pokládání karet do kruhu funguje jako meditace, která vám umožní se na karty naladit. Jejich prohlížením poznáte návaznosti mezi velkou arkánou, malou arkánou a dvorními kartami, případně i osmi hlavními pohanskými svátky.

Celá věc je celkem prostorově náročná, takže potřebujete dost velkou místnost. Za suchého a bezvětrného počasí lze rozkládání provádět i venku na louce. Jelikož kruh by měl být orientovaný podle světových stran, hodí se i kompas nebo buzola. Také potřebujete tarotovou sadu, rozdělenou na velkou arkánu, malou arkánu a dvorní karty, všechno srovnané podle barev a čísel. Na celý proces počítejte alespoň dvě hodiny času.

Začněte kartou 0. Blázen, kterou položíte směrem k severu. Od ní postupně rozložte do vnitřního kruhu všech 22 karet velké arkány, takže kartu XXI. Svět položíte vlevo vedle Blázna. Karta V. Velekněz bude mířit k východu, X. Kolo Štěstí a XI. Síla (nebo Spravedlnost, podle toho, jakou máte sadu) budou ukazovat jih a karta XVI. Věž západ. Uvidíte symbolický průběh života, cestu Blázna, kterou musí vaše duše projít.

Pokračujte 40 kartami malé arkány, které znázorňují život na úrovni hmoty a cestu Země kolem Slunce. Začněte opět na severu esem disků a pokračujte až po desítku. Na východě navážete esem mečů, na jihu esem holí a na západě esem pohárů. Tak, jak jednotlivé tarotové barvy odpovídají světovým stranám.

Nakonec mezi oběma kruhy vytvoříte třetí kruh ze 16 dvorních karet, které zastupují nejen 16 typů osobnosti, ale také šestnáct způsobů, jakým se vnitřní svět lidské bytosti vztahuje k tomu vnějšímu.

Nakonec přidejte osm hlavních pohanských svátků. Jejich názvy si můžete napsat na lístečky, nebo použít kameny, barevné šátky nebo jiné předměty, které pro vás tyto milníky kola roku symbolizují.

zimnímu slunovratu směřuje eso disků, Hromnice (Imbolc) leží u 6 disků, eso mečů označuje bod jarní rovnodennosti. Beltane leží na pozici 6 mečů, ohnivé eso holí ukazuje letní slunovrat, kdy je slunce nejsilnější. Čas sklizně, Lughnasad, symbolizuje 6 holí. Eso pohárů míří k podzimní rovnodennosti a 6 pohárů označuje Samhain, Dušičky neboli Halloween, svátek mrtvých, kdy vzpomínáme na své předky.

Když si karty rozložíte, jen tak se procházejte kolem roku, nebo si sedněte doprostřed a nechte na sebe kolo roku působit. Na svou tarotovou sadu rozhodně získáte jiný náhled.

Podle Carr-Gomm, P. a S.: Tarot Magie Druidů, Synergie CZ, Praha 2007

JE LIBO TAROT DO E-MAILU?

Jakmile na blogu vyjde nový článek, dáme vám vědět.