„Co by asi tak dělal“, řeknete si, „vyloží si karty, co a jak v tom novém roce bude!“ Máte pravdu. Ale nejen to, a v tom je ten půvab kartářových novoročních činností – které se zdaleka neodehrávají jen o novoroční půlnoci. Podělím se s vámi o svoje „zvyky a obyčeje“, ale určitě máte každý ty své, na které nedáte dopustit, a které prostě vám fungují nejlépe. Budu ráda, když se zase vy podělíte se mnou, potažmo s námi, např. na  diskusním fóru Tarotové asociace.

Celoročně (a celoživotně) se zabývám tarotem. Bylo by proto hodně divné, kdybych si neudělala výklad na nový rok. Ten dělám opravdu na Nový rok. Ale taky dělám jeden obecný, na web, pro všechny a ten dělám obvykle na Silvestra dopoledne.

Úderem půlnoci pak vytahuji karty sobě a celé své rodině, pro každého jejího člena zvlášť a z jiného balíčku, abychom měli všichni všechny karty. Interpretuji je až později, když nastane klid a pokoj, obvykle odpoledne nebo navečer.

Všechny vyložené výklady si vyfotím, opatřím písemnými komentáři a rozešlu nebo předám rodině. Kromě toho si dělám zmenšenou kopii fotky a tu si vlepím do letošního diáře, abych byla pořád v obraze.

K tomuto výkladu najdete na konci článku výkladový vzor.

Protože tenhle výklad totiž může sloužit docela dobře jako univerzální obecný výklad, pokud potřebujete obsáhnout všechno, co by mohlo klienta zajímat, a teprve potom se zaměřit na jednotlivé oblasti života, podle toto, co bude potřebovat pozornost a péči a klient by o tom měl vědět.

Hovor s předky a slovo roku

Kromě Tarotu a jeho výkladu ale můžeme dělat ještě spoustu dalších věcí. Já osobně si dělám ještě „Hovor s našima“, kdy své bohužel již zemřelé předky pozvu ke stolu a každého jednotlivě se ptám, co by mi radil v tomto roce. Nechávám znít v hlavě jejich hlasy, útržky vět, i jejich časté průpovídky nebo citáty, tak, jak je říkali. A vynoří se jedna, která už zůstane. Může to být slovo, nebo celá věta. A věřte nevěřte, obvykle to sedí jako onen pověstný zadek na hrnci…Kdybyste tak slyšeli, co mi letos řekl náš děda, který zemřel loni v lednu…:-D

Pokud je to jedno slovo, můžete ho pro sebe použít, jako Slovo roku. Zmiňuje ho i naše kolegyně Madla Čevelová na svém blogu o podnikání, takže to není jen tak ledacos… Pokud je to věta, použijte ji jako motto a občas ho nechte ve své hlavě pořádně zaznít, abyste si připomněli, jaký význam má pro vás osobně i jaký význam mívalo pro vašeho předka, který vám ho na ten rok propůjčil.

Pro novoroční poselství se obracím k těmto rádcům:

Karty skryté moudrosti  Colette Baron-Reid.

V těchto kartách nacházíte kouzelné bytosti, které jsou našimi spolehlivými spojenci, ochránci a rádci. Já jsem pro letošek dostala kartu Neomylný mistr zkoumání, která mne upozorňuje, abych si letos všímala i těch sebemenších detailů všeho, co se v mém životě objeví. Současně mi umožňuje vnímat věci jasně a nenechat se opít rohlíkem, jak se říká.

Dále se o radu obracím k Bohyním.

Poselství Bohyní od Doreen Virtue.

Pro rok 21 jsem si vytáhla ze 44 úžasných a láskyplných žen bohyni Eireen, která symbolizuje Vnitřní mír a její poselství zní, že „není důvod k obavám, neboť všechno se krásně vyřeší.“

To zní dobře, co říkáte?

Protože do mého světa patří kromě předků a kouzelných bytostí i zvířata, obracím se  o radu i ke zvířecímu orákulu Síla zvířat od Stevena D. Farmera.

Moje letošní ochranné zvíře je Velryba, která představuje cestu duše a chce po mně, abych se přestala vymlouvat, a následovala volání své duše. „Věnuj se svému poslání“ zní konkrétně vzkaz této karty.

Sáhla jsem i po Orákulu mého oblíbeného autora tarotových sad Ciro Marchettiho. Jeho Orákulum vizí je úžasné. Kromě zpracování jsou neméně úžasná i poselství jednotlivých karet.

Pro letošní rok jsem si vytáhla kartu s názvem Přístřeší.  „Domov poskytuje přístřeší před bouřemi všeho druhu.“ je citát Williama J. Bennetta.

Tato karta nám kromě toho sděluje, že ztrácíme spojení s přírodou a je potřeba pracovat na obnovení nerovnováhy, kterou jsme svým působením, my, lidé, zapříčinili. Tohle poselství je mi bližší, než kdykoli jindy.

A jako poslední jsou karty motivační, které přináší zprávu, jak láskyplně pečovat sám o sebe. To je totiž také potřeba.

Karty sebelásky, Cheryl Richardson

Pro letošek mám kartu, která se jmenuje Naslouchání, a říká mi, že bych měla naslouchat svému moudrému Já. Doslova říká: “Dovolte svému vnitřnímu kompasu, aby vašemu životu udával směr“.

A to je všechno. Každá z těchto karet mi říká něco, co pro mne může být letos důležité. A je dobré o tom vědět.
Přeji vám všem v tomto roce hodně zdraví, zdravého rozumu, síly, odvahy, lásky a radosti! Ať se nám daří!

Ten slíbený vykládací vzor máte hned tady:

JE LIBO TAROT DO E-MAILU?

Jakmile na blogu vyjde nový článek, dáme vám vědět.