Tenhle článek bude vlastně 2 v 1. Dva články v jednom. V dnešní době se ani neotočíte, a můžete se lehce stát obětí investigativního žurnalisty. No fakt!

Začalo to poměrně velmi nenápadně – mailem se mi ozval klient a vcelku upřímně napsal, že v podstatě nemá otázek, ale rád by vyzkoušel návštěvu u kartářky – tedy on to nazýval vědmou… Na rovinu musím přiznat, že tento testovací typ klientů moc nevítám.
Jestli si na mně chce někdo zkoušet, jestli uhodnu, že ho ve třech letech přejel pošťák na kole, tak většinou ne, ani se tím nezabývám. Muselo by to nějak souviset s dnešní situací. Není mým zvykem utrácet čas lidí ani svůj tím, že budu polovinu doby pátrat po věcech, které vědí oni sami nejlíp a nejsou v současnosti důležité – pokud by byly, projevilo by se to tak jako tak.


Vůbec nijak netoužím po tom, aby dotyčný dorazil, absolvoval výklad a doma si pak odškrtl do deníčku mezi jinými atrakcemi i návštěvu kartářky. Živě si představuji, jak si říká: „Ták, kartářku bychom měli, …no dobrý, ale když to srovnám s tím naším výletem na Kokořín…“

Pokusila jsem se ho od tohoto záměru malinko odradit tím, že jsem mu napsala, že nejsem vědma, ale normální kartář, ezoterické kecy nevedu, a že při mé ceně za výklad by možná našel jinou kratochvíli. Nedal se. Obměkčilo mě trochu to, že to byl muž – přece jen jsou mezi klienty v menšině. Tak dostal termín a bylo domluveno. Jen jsem ho ještě žádala, aby měl přece jen nějaké otázky, což slíbil.

Dál se nedělo na pohled vůbec nic zvláštního. Mladý muž dorazil, byl milý, dokonce měl nějaké konkrétní (i když ne zas tak moc) otázky, prostě všechno, jak má být. Výklad byl podle toho, takže taky takový obecnější. Jsem kartář. Nedělám kolem toho cirkus, nevykládám lidem nesmysly, kulisy nestavím a kočku mám jen jednu – plyšovou. Vykládám karty. Co v nich je, to řeknu. Někdy méně, někdy více, záleží na otázkách a situacích. Takže za mě běžná věc. Po výkladu jsme se rozloučili a mně pomalu mizel z mysli, stejně jako já jsem zmizela do letního azylu na chalupu.

Věci se začaly dít po mém návratu asi za 3 týdny…Začali mi volat kolegové a klienti. Dokonce moje paní, která mi pomáhá s úklidem. A všichni měli jedno jediné téma – „ty jsi v novinách a ani nic neřekneš!!“ a „jak to, že nevím, že budeš v novinách?“  a taky – „Hele, není to náhodou o tobě, ten článek?“.

Neměla jsem absolutně ponětí, o čem mluví. Sakra kdybych byla v novinách, určitě bych si toho všimla! Navíc památná věta mojí babičky zní: „dělej si co chceš holčičko, hlavně ať to není v novinách!“ a babičkám se neodmlouvá!

Na moji otázku jak to všichni vědí, nebo proč si to myslí, mi byla odpovědí jedna věta – no podle „ezoterickejch keců“. Tuhle hlášku používám od doby, co začal být kartář kde kdo a čím ezoteričtější, tím lépe – protože tomu hlavně lidi nerozumí. Já tenhle kartář nejsem. Jsem praktik. Používám Tarot jako průvodce skutečným světem a hledám skutečná řešení…

Doma jsem mrkla na internet, žádný článek o mně jsem nenašla. Až druhý den přišla klientka a donesla mi fyzický důkaz. Článek byl opravdu o mně, poznala jsem nejen sebe a své repliky, ale i průběh výkladu a obsah E-mailů. Akorát jsem tam byla pod pseudonymem, stejně jako další mé dvě kolegyně, které jsou zatím v anonymitě.

Autorem zajímavé studie, kterou sestavil a na vlastní kůži absolvoval, byl můj milý nový klient. Po přečtení článku jsem se vůbec nezlobila. Jako jeden z mála novinářů se opravdu snažil být objektivní, měl místy i humor a i přes drobné nepřesnosti a laické názory tomu dal všechno – od osobní námahy někam jít, po peníze, které musel zaplatit. Nedělal si z našeho řemesla srandu, i když ho úplně nepovažuje za práci. Možná by se divil, kolik práce a času dá příprava víkendového semináře pro 8 lidí… Kartaření fakt není něco jako zábavný pokec nad kanastou, ale odpouštím.

Jen jedna technická: žádná kartářka si nelustruje předem své klienty Googlem, aby se dověděla nějaké podrobnosti o jejich osobní situaci, zájmech a vzhledu a mohla mu je zpětně prodat ve výkladu. Nikdy! Kromě nutnosti vidět nějakou jejich činnost, která bude předmětem výkladu – např. co je blbě na jejich webovkách.

Dotyčný článek najdete tady: str 36-38. Já jsem ta Samantha.
Pěkné počtení!  https://magazin.metro.cz/default.aspx?d=23.06.2021&e=MEN-ONLY#strana=36

JE LIBO TAROT DO E-MAILU?

Jakmile na blogu vyjde nový článek, dáme vám vědět.