„Minule jste mi říkala, že mám zvolnit, nebo onemocním.“ dosedla stálá klientka do mé výkladovny. „Tak jsem onemocněla. Příště zvolním!“ Lidé se často bojí výkladu karet, protože si myslí, že jim předestře jasný plán a definitivní události, kterým se pak už nebudou moci vyhnout. Strach mají ale hlavně z toho, že tyto události budou špatné a oni pak nešťastní. Pokud by měli jistotu, že jim budou předpovězeny samá pozitiva a sociální jistoty, možná by strach polevil.

Tak to ale samozřejmě není. Výklad tarotu vám nedá žádné definitivní soudy, naopak vám ukáže možnosti, které máte, a nastíní jakýsi ideální scénář vývoje vašich dalších dní. Je však vždycky na vás, jak se k tomuto scénáři postavíte, zda si život podle něj natočíte, nebo ne. Volba a činy jsou vaším úkolem, to už tarot neumí. Ale obojí se dělá lépe, pokud máte informace a víte, k čemu by jaký čin mohl vést, co by mohl způsobit a jak tomu zabránit, případně to urychlit. Tarot je tak jakousi mapou, která vám může pomoci se zorientovat v životě a vyrazit za tím správným cílem.

Všechno na světě je relativní. Oblíbené rčení říká, že vlas na plešaté hlavě je obrovské štěstí a ten samý vlas v polévce v restauraci je obrovský průšvih. Všechno se dá nějak zachránit, když se člověk odhodlá a se vším se dá pracovat, když má člověk vůli a odhodlání. Výkladem tarotu jen dostanete potřebné informace, a jak si je zpracujete, záleží na vás.

Vezměme si za příklad vaření. Výklad tarotu je jako recept od maminky. Recept máte, ale: Chce se vám vařit? Máte dobré suroviny? Máte potřebné nástroje? Máte dobrý sporák? Máte talent na vaření? Máte vůbec hlad? To všechno a mnoho dalšího jsou věci, které vytvoří konečné jídlo a jeho kvalitu. Pokud se do přípravy jídla pustíte s vervou, výsledek se jistě dostaví. Pokud se k tomu neodhodláte, budete se muset vypravit pro hotovku do obchodu. Najíte se také, ale jak? A vyčítat pak mamince špatný recept, asi není na místě.

Pokud se i přesto karet bojíte, asi tušíte, že na povrch mohou tímto odhalováním a plánováním vylézt nedostatky a skutečnosti o vás, jako o člověku, o vašem nitru a o blocích, za které se stydíte a se kterými si nevíte rady. Ale i ty umí tarot poznat a pojmenovat. A jistě víte, že pokud znáte něčeho jméno, máte nad tím tím pádem i nějakou moc. A to už je od odstranění jen krůček. Možná cesta, kterou kvůli tomu budete muset projít je trnitá, ale na konci prosvítá světlo naděje, že se úsilí vyplatí. Proto není třeba se výkladu karet bát, můžeme se bát jen vlastní neschopnosti a vlastního strachu.

Často slýchám otázku, zda mé výklady vychází. Jak se ale vlastně pozná, že takový výklad vyšel? Ano, stane se, že odhalím průběh fotbalového zápasu nebo šance na výhru jednoho města. Ale obvyklý výklad tu vlastně není od toho, aby vyšel nebo nevyšel. To jen hraje na sebevědomí a ego vykladače. Já jsem spokojená, když slyším onu kouzelnou větičku: „Moc jste mi pomohla.“ To je smyslem a podstatou výkladu a to je pro mě motivace dál. Pomoci nerozhodnému, smutnému nebo neprůbojnému člověku, aby byl spokojenější. Všechno další už máte ve svých rukou ale jen vy sami.

JE LIBO TAROT DO E-MAILU?

Jakmile na blogu vyjde nový článek, dáme vám vědět.