Do této sady jsem se zakoukala už někdy loni, ale protože byla hotova pouze Velká Arkána, nakonec jsem odolala. Ne už tak letos, kdy mi kolegyně Lea přinesla ukázat kompletní sadu. To už bylo lákadlo skutečně velkého kalibru. Jak vidíte, nevydržela jsem…a nelituji ničeho.
Tyhle karty nabízejí neuvěřitelný gejzír energie, vychrlí na vás spousty barev, symbolů, informací, v neposlední řadě také hvězd a vesmírných sil, čímž dělají čest svému hvězdnému jménu.

Sadu jsem si objednala, jako skoro vždy  z Anglie, a nemusela jsem čekat nijak dlouho.  Za 8 dní od objednávky jsem se mohla těšit na rozbalování poměrně velkého balíčku.
Krabice je krásná, velmi kvalitní a pevná, s magnetickým zavíráním a působí poměrně luxusním dojmem. Je příjemné se dotýkat už jen tohoto obalu.

Karty jsou bezpečně uloženy ve dvou přihrádkách a na nich leží ještě 215 stránková průvodní kniha., která velmi podrobně popisuje každou kartu včetně aspektů astrologických, symbolických i živlových, a dokonce se zmiňuje i o lunárních cyklech a ročních obdobích.

Když držíte v ruce tyto karty, můžete se těšit z hedvábně jemného doteku, karty jsou silné, pevné, s příjemným, lesklým povrchem. Z boku nejsou zlacené. Jejich barva je temně modrá, jako noční nebe, asi aby záře hvězd na zadní straně byla dobře viditelná. Rozměr karet je 9 x 13,5 cm, takže nejsou úplně malé, ale míchat se dají pohodlně. Dobře kloužou, ale ne zase tak moc, abyste je pořád lovili po podlaze.

Star tarot zaujme na první pohled barvami, a jistou laskavostí, která z nich dýchá. Myslím, že ho budu pravděpodobně používat spíše pro vlastní divinační výklady, než pro práci s klienty.

Tyto karty jsou totiž velmi bohatě ilustrované, s ohromnou spoustou detailů, symbolů, postav lidí i zvířat.
Při prvním pohledu možná až zrak někdy přechází.

Líbí se mi, že si „to svoje“ najde prakticky každý. Tato sada je velice široce zaměřena, pokud jde o symboliku. Najdete zde totemová zvířata a symboly indiánské kultury, buddhistické náměty a symboliku, stejně jako evropskou kulturu, kosmické a astrologické symboly, pohanství i new Age a pohádky.

Některé karty jsou tak krásné, že by mohly sloužit jako oltářní ikony, a některé naopak přesně tak strohé, jako geometrické obrazce. Přesto na všech najdeme při dalších pohledech nové a nové podněty, protože tam není nikdy vše vidět hned napoprvé.

Tuhle sadu může používat velmi mnoho lidí z nejrůznějších kultur a prostředí, a myslím, že všichni si v ní najdou své symboly, které s ním budou mluvit jeho jazykem.

Nedalo se nevšimnout určité podobnosti s tarotem Aleistera Crowleyho. Tato podobnost však není nijak rušivá, spíše laskavým a přece jen jiným přístupem připomene klasické zpracování. Ostatní karty se však již od klasiky liší jako noc a den.

Sada má obvyklé uspořádání, kdy je Síla číslo VIII. a Spravedlnost XI.
Co mi přišlo zajímavé, je uspořádání Dvorních karet, konkrétně to, že namísto Pážat, tedy nejmladších členů rodin, najdeme u aktivních živlů – tedy Ohně a Vzduchu Prince, kdežto u pasivních živlů – Vody a Země jsou zde Princezny. Je to logické a příjemné.

Úplně na každé kartě najdete hvězdy. V mnoha podobách a ve velkém množství. Jsou krásné a inspirující a vedou naši intuici daleko do hlubin i výšin vesmíru.

Celkově jsem z této sady, byť velmi různorodé, nadšená. Mám ráda, když pokaždé mohou padnout moje oči na každé kartě na něco jiného, přináší mi to do výkladů nové pohledy a inspiraci.
Pokud mohu zatím soudit, je každé setkání s těmito kartami na delší dobu – rozjímání a zamyšlení, zkoumání a objevování nových soukromých vesmírů je něco, co vám tato sada nabídne, budete-li chtít slyšet.

Blíže seznámit s autorkou se můžete zde: http://www.cathymcclelland.com/html/tarot.htm, kde se lze podívat nejen na tyto karty, ale i na další tvorbu a dozvíte se i něco více o zajímavém vzniku této kouzelné sady. Vznikala totiž postupně už od roku 1991 a jako první bylo samostatně v prodeji pouze 22 karet Velkých arkán. Zakoupit karty můžete u autorky, ale jak jsem říkala v úvodu, možnost je i prostřednictvím Book Depository.com, kde je kromě přívětivější ceny i poštovné zdarma a vzhledem k odesílání v EU neplatíme zatím ani clo.

Přeji Vám s touto sadou, pokud se rozhodnete si ji pořídit mnoho hvězdných zážitků!

JE LIBO TAROT DO E-MAILU?

Jakmile na blogu vyjde nový článek, dáme vám vědět.