TAROTOVÁ VZPOMÍNKA NA LÉTO

Tajuplná nebo jinak zajímavá místa objíždím s tarotem už léta. To, co mi vyšlo, fotím a sepisuji, protože místa na sebe často navazují a jednotlivé příběhy se skládají jako korálky na šňůrku. Vykládám tam na historii místa, na jeho energii a to, co je tu možné dělat a co ne. Někdy je potřeba hledat v kartách složité příběhy a významy dochází až později, někdy jsou karty jasné na první pohled, a jsem podezřelá z toho, že jsem si výklad připravila předem. Uznáte, že to by byla taková práce, že je lepší nechat to na tarotu, vymyslí to za mne daleko líp.

Přináším vám to nejlepší z cest během letošního roku, i když, jak jsem to tak projížděla, vydalo by to spíš na seriál. Třeba se díky tomu budete v přírodě více rozhlížet a rozšíříte si obzory i o tom, jak jste dosud používali tarot.

 

Bývalá synagoga v Kasejovicích na Písecku, 28.10.2017

Illuminatti tarot, Kolo osudu

 

Výraznou osobností historie synagogy byl Filip Bondy (1830 – 1907). Rabín, který zde působil v šedesátých letech 19.století, kterého na kartě Kolo osudu poznal náš průvodce pan Švagr.  Byl jedním z prvních, kdo překládat biblické texty z hebrejštiny do češtiny, a předsevzal si uvést do židovského náboženského ritu češtinu místo němčiny jako druhý bohoslužebný jazyk vedle hebrejštiny. Podařilo se mi dohledat jeho fotografii a podobnost je tu skutečně jen náhodná.

Hrnčířův jasan, Broumovsko, 19.8.2017

Sidhe tarot, 6 pentaklů

 

Hrnčířův jasan je jeden z nejmohutnějších stromů v CHKO Broumovsko a najdete ho u Hronova. Sílu ukazuje na první pohled, a dary, které nám dává také. Kdyby si toho náhodou někdo nevšiml, tak mohutný strom na kartě vše jasně vysvětlí.

Karlův most, Praha, 20.6.2017

Tarot of Prague, Císař

 

Dobře, měla jsem Pražský tarot, ale i tak na něm Karla IV. najdete jen na několika kartách. Přesto to vlastně nebylo překvapení. Co jiného totiž mohlo vyjít na genius loci Karlova mostu než sám panovník na kartě Císař?

Turov, Broumovsko, 20.8.2017

Sacred Circle Tarot, Hvězda

Na kopci Turov, kousek od polských hranic, vzniká kamenný Květ života. A na kartě Hvězda, která na něj vyšla hned dvakrát, je zřejmě použit jeho otisk, jinak se podoba stavby s obrázkem vysvětlit nedá.

Svatá hora, Příbram, 28.10.2017

Golden Tarot of Renesaince, Královna pohárů

 

Svatý kopeček je zasvěcen Matce boží, Panně Marii. Proto na energii tohoto místa vyšla královna královen, ta nejčistší a nejněžnější, pohárová.

Říp, Litoměřicko, 22.6.2017

Tarot Starých pověstí českých, Eso holí

 

Také karet s motivem hory Říp je v sadě našich pověstí jen pomálu. Přesto jedna z nich vyšla na vrcholu naší posvátné hory, aby bylo jasně, kde vlastně jsme.

 

S tarotem se dá vykládat na cokoliv, hranicí je jen naše fantazie a umělá pravidla. Baví mě zkoumat zajímavá, přírodní i umělá místa, a sledovat, jak se projeví jejich energie v kartách. Učí mě to vnímat obrázky na nich zase trochu jinak a propojovat informace, které máme s tím, co je na kartě, i ve mně.

A na závěr malý tip pro vás. Jak poznáte pozitivní místo i bez karet? Musíte mít tedy sebou psa, ideálně Edu. Jakmile začne dělat tyhle pohyby, je jasné, že jste narazili na zdroj pozitivní energie. :)

 

 

 

 

JE LIBO TAROT DO E-MAILU?

Jakmile na blogu vyjde nový článek, dáme vám vědět.