Slaví čarodějnice čarodějnice? Občas se mě na to někdo ptá, tak odpovídám. Samozřejmě, že slaví. Dnešní „čarodějnice“ totiž nejsou nic jiného než starý pohanský svátek Beltane.

Beltane (nebo také Beltaine, Bealltainn, Beltine) v překladu znamená zářící oheň. Je to svátek plodnosti, hojnosti, radosti a lásky. Slaví se 1. května, v polovině času mezi jarní rovnodenností a letním slunovratem. V předvečer se venku zapalovaly velké ohně, které symbolicky očišťovaly lidi i zvířata od neduhů a nečistých myšlenek, nashromážděných v temném období zimy.

Jak se s jarem očistit a otevřít novým emocím? Vyzkoušejte si výklad „Májová královna“ podle Christine Jette. Zamíchejte karty, vylosujte jich pět a rozložte, jak naznačuje obrázek.

Pozice 1: Bezpečí. Emoční bezpečí. Co potřebujete k tomu, abyste se cítili bezpečně. Čím jste si uvnitř sebe jistí? Negativní karta na tomto místě označuje situaci, která potřebuje vaši soustředěnou pozornost. Abyste posílili svůj pocit bezpečí, pracujte s energií této karty.

Pozice 2: Bohatství.  Pocit dostatku. Hojnost může být spojena jak s penězi, tak s bohatstvím emocí, které naplňují váš život. Negativní karta představuje místo, na které je potřeba se soustředit, blok, který je třeba překonat, aby bohatství mohlo proudit.

Pozice 3: Regenerace. Zkoumání možností. Akce, kterou je potřeba provést, abychom mohli růst a kvést. Negativní karta vám ukazuje bloky, které vás brzdí na cestě k tomu, po čem touží vaše srdce.

Pozice 4: Láska. Emoce a vztahy. Všechny formy lásky, od přátelství po sexuální vášeň. Jenom vy znáte své srdce. Podívejte se na karetní barvu: co vám říká o vašem současném životě? (Hole – vášeň a vztek, Poháry – láska nebo přátelství, Meče – intelekt, žal nebo bolestná rozhodnutí, Disky – smyslnost, tělo, nebo hodnota, kterou přikládáte lásce, Dvorní karty – osobní charakteristiky ve vztazích, Velká Arkána – širší pohled, karma, spirituální aspekty vztahů).

Pozice 5: Budoucnost. Výsledek, výstup předcházejících čtyř karet. Jaký příběh karty vyprávějí? Lekce, kterou je potřeba přijmout, potenciál růstu. Jak se karta na pozici 3 (regenerace) vztahuje k budoucnosti?

Mějte na paměti, že Tarot nepředpovídá fatalistickou budoucnost. Vždycky máte možnost volby.

Podle Llewellyn Worldwide.

JE LIBO TAROT DO E-MAILU?

Jakmile na blogu vyjde nový článek, dáme vám vědět.