V tarotových fórech a diskusích na internetu si kartáři často stěžují na tarotové bloky. Mají tím na mysli stav, kdy karty přestanou poskytovat jasné zprávy. Dobře si vzpomínám na své vlastní počáteční stavy frustrace a netrpělivosti. Proto se chci podělit o několik tipů, jak se s tarotovými bloky vypořádat.

1. Vraťte se ke kořenům.

Jedním z důvodů, proč právě zažíváte tarotový blok, je, že vám vypadla cihla nebo dvě z vašich tarotových základů. Budoucí výklady se zdají nejisté a vám chybí osobní sebevědomí se do nich pustit. V takovém případě je potřeba upevnit základy. Pro inspiraci se znovu začtěte do příručky, kterou jste dostali zároveň s tarotovou sadou. Během několika dní si projděte jednu kartu po druhé a o každé napište jednu vystihující větu. Vyplatí se nebýt moc snaživí a omezit se právě jen na jednu větu. Pomáhá to zjednodušit tarotové výklady na základní kostru, takže s informacemi můžete pracovat bez zbytečného pocitu zahlcení.

2. Změňte tarotovou sadu.

Při výkladech nejčastěji střídám dvě tarotové sady – Original Rider-Waite-Smith tarot a Morgan-Greer tarot. Po čase se vždycky přistihnu, jak nad některými kartami říkám znovu a znovu ty samé věci. Bez ohledu na to, jak moc míchám. Moje oči prostě potřebují vidět něco jiného. Nová sada vám přinese čerstvou perspektivu a nový hlas vašim výkladům. Já sama se ráda vracím k Transformational tarotu, je pro mě jako starý rodinný přítel. Když mám tarotový blok, oproti úplně novým sadám dávám přednost tarotům, které už znám a se kterými jsem už pracovala. Ale vy to můžete mít jinak.

3. Pokládejte otevřené otázky.

Život je málokdy černobílý. A tarot je zrcadlovým obrazem života. Neomezujte tarot svým očekáváním uzavřené (ano nebo ne) otázky. Možná se cítíte blokovaní, protože se vám karty snaží poskytnout odpověď, ale vy ji tvrdošíjně očekáváte v jiné formě. Jednou jsem například vykládala na otázku „Získám tuhle práci?, ale karty vycházely pomíchané. Později jsem se dozvěděla, že pohovor byl zrušen – což bylo přesně to, co se mi karty snažily říct! Kdybych se byla zeptala „Jak ten pohovor půjde“, karty by měly šanci říct „Nepůjde! Schůzka se odkládá.“

4. Zkuste výklad na tři karty.

Když se cítíte zablokovaní, nejhorší, co můžete udělat, je pustit se do velkého komplikovaného výkladu, který vám vnitřní zmatek ještě zhorší. Se složitým rozsáhlým výkladem můžete cítit přehnanou stimulaci způsobem, jakým na sebe karty navzájem působí. A příliš rozsáhlý rozklad si může vybrat svou energetickou daň. Většinu otevřených otázek lze zodpovědět jednoduchým výkladem na tři karty. Skvělá kniha Barbary Moore obsahuje celou kapitolu věnovanou pouze výkladům na tři karty.

5. Dejte si zaslouženou pauzu.

Strávili jste někdy příliš dlouhou dobu hraním videoher? Zabrali se do čtení Harryho Pottera nebo Řady nešťastných příhod? Dali „Orange is the new black“ nebo jiný seriál v kuse? Pak vám zřejmě nemusím vyprávět o zamlžených očích a unavené mysli, která se zoufale snaží soustředit. Občas si prostě potřebujete dát od výkladů fyzickou, mentální a spirituální pauzu. Bez ohledu na to, jak moc vaše srdce touží otočit další kartu. Zabalte svou tarotovou sadu, položte ji na své posvátné místo, a věnujte se trochu péči o sebe. Já se nejradši odměním malou sklenkou whisky a dobrou knihou od Michaela Faudeta.

Doufám, že vám tyhle tipy pomohou zbavit se vašich výkladových bloků. Máte nějaké další metody, které vám fungují? Podělte se o ně v naší skupině na Facebooku.

Se souhlasem autorky přeloženo z anglického originálu.

JE LIBO TAROT DO E-MAILU?

Jakmile na blogu vyjde nový článek, dáme vám vědět.