Ráda bych se s Vámi podělila o zkušenost a radost z nové sady.

Dark Mansion Tarot je společným dílem producenta Krzysztofa Wasiuka, který je zároveň zakladatelem projektu Taroteca Studio, a grafičky Magdaleny Kaczanové, která je autorkou výtvarného zpracování všech karet.

Pro mne to byla láska na první pohled, i když dokončení této sady trvalo téměř 2 roky.

Balíček mne zaujal naprosto odlišným designem, který se nepodobal žádné jiné sadě, kterou jsem na tarotovém trhu objevila. Styl trochu připomíná filmy Tima Burtona (Mrtvá nevěsta, Ukradené vánoce), přesto se od nich samozřejmě liší.  Jsou to obrázky zpracované kombinací počítačové grafiky a kresby, kde postavy mají velké hlavy a tenoučké ruce a nohy, a kde najdete neuvěřitelné množství detailů. Sama se tímto stylem trochu zabývám, takže si umím představit, jak nesmírně náročné muselo být takto precizní zpracování.

Čekání bylo konečně loni v prosinci u konce a sada byla k dispozici. Pár dní před vánocemi dorazil můj velmi očekávaný balíček.

Objednala jsem si číslovanou limitovanou edici, která zahrnuje poměrně pěknou, bytelnou dřevěnou krabici, tarotový váček s názvem sady, certifikát s číslem vaší sady a nabízí karty o velikosti 8×14 cm, tedy větší, jaké mám ráda, aby na ně klienti i já pěkně viděli.

 

 

Karty samotné jsou v matném provedení s nepřehnaně zlacenými okraji. Jsou nesmírně příjemné do ruky, trochu problém je při míchání a rozprostírání po stole, protože nekloužou téměř vůbec. Je fajn že méně létají po místnosti, ale při samotném vykládání je někdy trochu oříšek karty vůbec nějak nabídnout k vylosování klientovi. Pomohlo na to trochu dětského pudru na ruce…a míchat a míchat…😊. Samotné karty se od běžné edice liší rubem karet a nabízí navíc další verzi karet Slunce a Měsíce.


Při pohledu na prvních pár karet se mne zmocnila skvělá nálada. Najednou jsem měla pusu od ucha k uchu a nestačila jsem se dívat. Karty jsou totiž zpracované tak, že máte pocit, že jsou veselé, nesmírně kreativní, bohaté na detaily (např. naježená kočka na větvi stromu na kartě Věž), kde i ten nejmenší má smysl.

Strávila jsem prohlížením několik hodin, ale i dnes, po téměř dvou měsících, je na nich co objevovat. Je to přesně to, co nám tarot umožňuje. Při každém výkladu vám na stejné kartě padne do oka něco jiného a výklad má zase o kousek jiný a bohatší smysl, pravý v té chvíli. Je to jako kouzlo.

 

Struktura a symbolika vychází z klasického RW tarotu, a zpracování výrazu je podle mne excelentní. Např. skoro v žádné sadě jsem nenašla tak výstižnou Pentaklovou čtyřku, kde je vidět ten strach, abychom nepřišli o to, co držíme…

Celkově je balíček vtipný a kreativní, např. Kolo štěstí jako Kolo na pouti je zpracované skvěle. Stejně tak je okouzlující Ďábel, kde najdeme ženu v červeném, lehce si pohrávající se sklenkou vína a potutelně vás sledující zpod přimhouřených víček.

 

 

 

 

Tenhle balíček opravdu udělá radost všem, kdo si chtějí odpočinout od všech těch uměleckých sad, kopírujících staré mistry, stále stejných „klasických“ sad, lišící se pouze barvou a velikostí, nebo nejrůznější moderny, aniž je jakkoli zavrhuji. Dark Mansion Tarot je sada čerstvá, nápaditá, nepostrádající humor a nadhled a výrazně výtvarně zpracovaná. Tuto sadu si s ničím nespletete.

Líbil se mi tak moc, že jsem si k limitované edici doobjednala i běžnou, menší – karty o velikost 7,5 x 12,5 cm. Je dodávána v pevné krabičce, má jinak zpracovaný rub a černé hrany. Přece jen s sebou do kabelky se hodí lépe, a pokud máte dvě stejné sady karet, dává to možnost mnoha zajímavých forem výkladů, kdy použijete obě. Ale to zase někdy příště.

Tarot můžete zakoupit přímo na webu autorů zde: https://taroteca-studio.com/en_US/c/The-Dark-Mansion/20

JE LIBO TAROT DO E-MAILU?

Jakmile na blogu vyjde nový článek, dáme vám vědět.