Imbolc, Hromnice, neboli svátek světel, je jeden z hlavních pohanských svátků. Keltové jej spojovali s Brighid (Brigitou), bohyní ohně a domácího krbu.

Hromnice se slaví 1. února, zhruba v polovině času mezi zimním slunovratem a jarní rovnodenností. Zatím to tak nevypadá, ale pod zbytky sněhu už vyrážejí sněženky a ve vzduchu je chvílemi cítit jaro.

Na Hromnice se vracíme ke svým novoročním předsevzetím, a ty, které přežily leden, se znovu snažíme uvést v život. Kde je naše síla? Co nás inspiruje a která část nás samých potřebuje uzdravení? To nám může ukázat rozklad, zvaný Brigitino kolo.

Zamíchejte balíček karet a rozdejte je tak, jak ukazuje obrázek.

  • 1. Síla: Tato karta ukazuje vaši oblast síly. Pokud se vám vytažená karta nelíbí, může to být tím, že popisuje bolestnou životní zkušenost, díky níž jste nyní silnější. Nebo budete silnější, když se k tomuto zážitku postavíte čelem.
  • 2. Touha srdce: Vaše nejhlubší přání. Co doopravdy chcete? Tato karta vás může překvapit. Máte odvahu sdílet své tajné sny?
  • 3. Uzdravení: Co ve vás potřebuje uzdravit, abyste mohli být silní? Všimněte si, zda je mezi kartami 1 a 3 nějaký vztah. Popisuje tato karta situaci, nebo vám dává radu?
  • 4. Inspirace: Výsledkem uvolnění uzdravující energie je inspirace a tvořivost. K čemu vás inspiruje? Jaká kreativní aktivita vás těší a láká?
  • 5: Plány: Na kartě 4 jste získali inspiraci, myšlenku. Nyní můžete začít plánovat, jak své sny uskutečnit. Podívejte se na karty 3, 4 a 5 a jejich vzájemný vztah. Uzdravující energie přináší kreativní jiskru, která potřebuje plánování, aby se stala realitou.
  • 6: Nový začátek: Pod zvolna tajícím sněhem leží příslib nového jara. Víte, v čem jste silní a na jaké přání se chcete zaměřit. Uzdravení rozdmýchává oheň tvořivosti. A s ním přicházejí nové začátky. Jaký je váš příslib jara?

Inspirováno článkem Barbary Moore.

JE LIBO TAROT DO E-MAILU?

Jakmile na blogu vyjde nový článek, dáme vám vědět.