Chcete se naučit efektivně vykládat tarotové karty? Každý den ráno si z balíčku vytáhněte jednu tzv. kartu dne. A pozorujte, jak se téma karty prolíná vaším životem. Přesně takhle vznikala kniha Tarot – hra Osudu na každý den.

Její autorka Anima Noira si dva roky psala deník a sledovala, jaké události, lidé, sny a znamení provázejí pro vytažení jednotlivých karet. Výsledkem je kniha, která sice obsahuje tradované významy 78 karet tarotové sady, ale především přináší návod, jak se s kartami naučit mluvit. A jak jim naslouchat.

„Karta dne je v prvé řadě cvičením pozornosti,“ píše autorka. „Naučíte se rozeznávat různé typy situací, lidí a událostí, a vidět je takové, jaké doopravdy jsou. Začnete citlivěji vnímat znamení, kterými k nám vesmír hovoří. Začnete v tarotových obrazech věci vidět, tak, jak je vidí profesionální kartářky, aniž byste posté lovili z knihovny příručku. Zkrátka a dobře… začnete být sami jasnozřiví.“

Co vás čeká a nemine

Většinu knihy tvoří popisy jednotlivých karet malých a velkých arkán, prokládané konkrétními příklady a citacemi z autorčina deníku či od jejích klientů a známých. Některé jsou až drtivě upřímné a místy hodně osobní.

Nechybí ani praktické návody, jak s energií tohoto dne naložit. Například pod vlivem karty Císař můžete směle začít s dlouho odkládanou dietou. Královna holí vás podpoří při flirtování a jednání s lidmi. A šestka mečů nabádá upřednostnit zdraví, rozumné myšlení a jasnost nad ruchem, konfliktem a zradou.

„Karta dne se netýká dlouhodobých plánů a rozsáhlých rozhodnutí, ale mapuje události všedního dne. Ukazuje a osvětluje nám přesně ten malý, ale zcela klíčový rozsah naší svobodné vůle, kterým utváříme svoje životy.“

Tarotové karty zdaleka nepřinášejí jen vznešené zprávy z duchovní sféry. Naopak mohou označovat i docela světské události. Třeba že se pohádáte na poště, přibouchnete si prst do dveří, na večírku řeknete něco trapného nebo pozvracíte taxík (ano, všechny tyhle příklady v knize opravdu najdete).

Tradičně „negativní“ karty, vytažené jako karty dne, se často ukazují ze své světlé stránky. A naopak. V den, kdy jsem si vytáhla desítku holí, se mi podařilo uzavřít dva projekty, které mě dlouho trápily a ve kterých už se mi nechtělo pokračovat. Oslava narozenin s kartou Věž se také docela vydařila.

Naproti tomu trojka pohárů přinesla nepříjemný konflikt s dodavatelem a Císařovna den, kdy nic nešlo podle plánu, technika se sypala pod rukama a bylo potřeba řešit řadu nečekaných komplikací.

Moji zkušenost potvrzuje i Noira: „Můžete přijít na to, že karta, obecně vnímaná jako nepříznivá, vás má jaksi v oblibě a mnoho vás učí, kdežto karta známá jako šťastná prostě projde kolem bez většího efektu.“

Jak vstoupit do hry

Tarot hra osudu není příručka. Je to skutečně hra. Jak se do ní pustit? Nejjednodušší způsob je vybrat si tarotovou sadu, zamíchat a vytáhnout první kartu dne. Autorka doporučuje učinit tak hned po probuzení, kdy je mysl otevřená a ještě se nestačila ponořit do každodenních událostí.

Pro kartu dne se nejlépe hodí klasický Rider Waite Tarot, jehož obrázky jsou použity i v knížce. Nebo jakákoli jiná sada, kterou máte rádi nebo se kterou se chcete sžít.

Je-li vaším cílem poznat jednotlivé karty z balíčku, dejte si jednu sadu stranou. Každý den z ní sejmete jednu kartu, kterou už do balíčku nevrátíte. Za dva a půl měsíce je v nahodilém pořadí projdete všechny. Aktuálně vytaženou kartu si můžete vystavit na svůj domácí oltář, nebo založit do peněženky či do diáře a vzít si ji s sebou jako amulet.

Pokud si říkáte, že člověk 21. století má na všechno aplikaci v telefonu, ani to není od věci. Autorka knihy pracovala s aplikací Galaxy Tarot pro Android. Je jednoduchá, intuitivní a v základní verzi zdarma. Kartu dne si můžete nastavit tak, že vám hned ráno po probuzení vyskočí na displeji. Majitelé iPhonů si přijdou na své pro změnu u značky Fool´s Dog.

Pro chvíle, kdy nemáte po ruce tarotové karty, je v knize k dispozici tzv. tabulka náhody. Má 78 políček s názvy jednotlivých tarotových karet. Chcete-li si vybrat kartu, prostě zavřete oči a bodněte tužkou do tabulky.

Abyste z knihy vytěžili co nejvíc, vyplatí se vést si tarotový deník. „Bez deníku bude váš užitek z této hry jen poloviční,“ míní autorka. „Jako minimální úkol zkuste každý den ráno kartu vytáhnout, během dne se zamyslet, jak se ve vašem životě projevila, odpoledne si přečtěte nabízený výklad a večer zhodnoťte, kam vás směřuje.“

Tarot – hra Osudu na každý den přinese největší užitek těm, kdo s kartami teprve začínají nebo se chtějí interaktivní formou seznámit s novou tarotovou sadou. Pokročilejším kartářům zase může přinést humorný nadhled nebo chuť podívat se na výklad karet z jiné stránky. Rozhodně je pozváním na cestu, kterou se vyplatí alespoň vyzkoušet…

  • TAROT Hra Osudu na každý den
  • Autorka: Anima Noira
  • Vydalo Čarovné zrcadlo v roce 2015
  • 234 stran, brožovaná vazba

JE LIBO TAROT DO E-MAILU?

Jakmile na blogu vyjde nový článek, dáme vám vědět.