Anotace přednášky na Tarotové konferenci 2019

Ráda bych vás provedla tím, co se dělo, když se druid (keltský duchovní, mág, léčitel a rádce velitele kmene v jedné osobě) uchýlil do léčivé samoty, aby prohloubil svůj vhled o neviditelné síti, jíž jsou propleteny všechny živé bytosti a která leží těsně za nánosem zjevného. Jeho vyladěnost a všímavost k cyklům přírody mu pomáhala při jeho spirituální cestě za nejvyšším poznáním.

Půjdeme spolu po stopách tohoto poustevníka na Kole roku a necháme se od něj inspirovat v tom, jaké duchovní rituály a postupy mu v jednotlivých ročních obdobích pomáhaly přiblížit se podstatě Univerza. Pozveme si na pomoc zvířata a rostliny, které byly přírodními národy považovány za duchovní průvodce.

Naladíme se na přírodní cykly venku, a tím i na přírodní bytost v nás, která možná žije v civilizaci a různých systémech, třeba i ve městské aglomeraci, ale stále touží koupat se ve vodě, naslouchat větru, výt z vlky, dívat se do ohně a ztišit se, když zemi pokryje sníh. Pokusíme se odkrýt svůj tenký civilizační nános, abychom odhalili moudrost přírody a přirozenosti lidského ducha.

 

Zuzana Kohoutová

Mám vystudovanou psychologii a právě pracuji v ambulantní psychiatrické klinice v Praze. Jako psychoterapeut se hlásím k analytické psychologii (jungiáni). První tarotovou sadu jsem si koupila ve svých dvaceti letech, a od té doby mi tarot pomáhá překlenout obtížnější úseky mého života. Duchem jsem pohan, který neustále překvapován hloubkou a bohatostí keltské spirituality.

JE LIBO TAROT DO E-MAILU?

Jakmile na blogu vyjde nový článek, dáme vám vědět.