Anotace přednášky na Tarotové konferenci 2019
„Chceme-li se přiblížit Pravdě, musíme se v první řadě vzdálit všednímu životu.“   Sókratés (469-399 př. n. l.)
Poustevník žije sám, ale jeho hlavním znakem je, že si ho lidé  díky tomu většinou pamatují. Jako by mu jeho samota dávala o to víc vyniknout a z něho samého dělala tak trochu hrdinu. Vždyť kdo by vydržel celý život jen sám se sebou? Jedině blázen. Nebo poustevník.
Úvodní přednáška na téma Poustevník bude pátrat po tom, odkud Poustevník do tarotu přišel, proč tam je a co tam (navíc s lucernou) hledá. Jako obvykle jsem narazila na nečekané souvislosti, které mě dřív nenapadly a Poustevník už pro mě není tak nezáživná postava jako kdysi. Pojďme se tedy projít jako každý rok tarotovými sadami a mezi symboly hledat ten pravý význam samoty, její úskalí a smysl.

Jana Bufková

Žiji a vykládám v Plzni. Někdy v devadesátých letech jsem začala sbírat hrací karty, většinou žolíkové, které jsem si občas přivezla z dovolené. Tzv. hlavové karty (král, dáma, kluk) byly ilustrované a obrázky se nějak vztahovaly k místu, kde jsem je pořídila. Pak jsem objevila žolíkové sady s reprodukcemi některých malířů a nakonec tarotové karty, které mě naprosto omámily a v zajetí jejich kouzla jsem zůstala dodnes. Za kartářku se sice nepovažuji, ale karty jsou podstatnou částí mého života a jistým způsobem ho ovlivňují.

Web: http://www.doupe-osamele-vlcice.cz/

 

JE LIBO TAROT DO E-MAILU?

Jakmile na blogu vyjde nový článek, dáme vám vědět.