Svátek Letního Slunovratu (také Litha, Midsummer nebo Svatojánská noc) se slaví nejdelší den v roce. Slunce stojí vysoko nad hlavou a my si připomínáme jeho sílu a štědrost země. Vyzkoušejte si tarotový rozklad na letní slunovrat.

Z oblíbeného balíčku tarotových karet vytáhněte kartu Slunce a položte ji doprostřed. Pokud se o kartu v rozkladu nechcete připravit, vytáhněte si ji z jiné sady karet nebo místo ní doprostřed položte kamínek.

Balíček zamíchejte a vylosujte čtyři karty.

1. (Nahoře): Během Letního Slunovratu zažíváme nejvíce světla v celém roce. Co v mém životě bylo doposud ve stínu? Co potřebuje ozářit jasným světlem, abych to jasně viděl/a?

2. (Vpravo): Latinský výraz pro slunovrat je složeninou slov „sol“ (Slunce) a „sistere“ (nehnutě stát). Co v mém životě se snažím tlačit, místo abych to nechal/a tiše a trpělivě plynout?

3. (Dole): Letní Slunovrat se nazývá také „Midsummer“, protože se slaví právě uprostřed roku. Co v mém životě  je právě teď produktivní a plodné? Jaké mám další možnosti růstu?

4. (Vlevo): Po Letním Slunovratu se dny začínají zkracovat a síla Slunce s přicházející zimou slábne. Co začíná slábnou v mém životě? Co potřebuji znovu probudit?

Užijte si krásný Letní Slunovrat!

Inspirováno příspěvkem v tarotovém fóru.

K výkladu byl použit Tarot Illuminati.

 

 

JE LIBO TAROT DO E-MAILU?

Jakmile na blogu vyjde nový článek, dáme vám vědět.