Samota x osamělost, samostatnost x zmasovění s přihlédnutím k některým životopisným a výkladovým aspektům Pierra Lasenice

Anotace přednášky na Tarotové konferenci 2019.

Poustevník souvisí s individuačním procesem tím, že nás co nejdůsledněji obrací k nám samotným, takže v tomto aspektu silně vystupují protiklady jako – samota x osamělost, samostatnost x zmasovění. Nutnost a potřeba vědomého rozhodování uprostřed nepřehledného pole fyzické pláně nás vede k dalšímu přehodnocování žebříčku našich nejvnitřnějších hodnot.
Jako příkladu ke znázornění faktu, že ani zdaleka nejde jen o nějaké teoretizování, užijeme některých aspektů ze života Pierra Lasenice.

Pjér la Šé´z, vlastním jménem Petr Knotek, provozuje soukromou psychoterapeutickou praxi, ve které doprovází své klienty na jejich cestě při hledání a realizaci osobní svobody. Dlouhodobě spolupracuje s Jaroslavem Duškem v divadle Vizita a v představeních Čtyři dohody a Pátá dohoda. S Ivetou Duškovou a Petrou Bílkovou účinkuje v představení Škola Malého stromu. V hudební oblasti působí ve znovu obnovené bigbítové kapele Rakousko-Uhersko.

Vydal zatím čtyři publikace – psychologickou studii Indián – zpráva o archetypu, hlubinný román o hledání sebe sama Den svatého Ignora, novelu ve stylu realistického vizionářství Cesta a hlubinnou studii Psychologie souhlasu. Zajímají jej především otázky možností lidského bytí v tomto světě.

 

 

JE LIBO TAROT DO E-MAILU?

Jakmile na blogu vyjde nový článek, dáme vám vědět.