Anotace přednášky na Tarotové konferenci 2017

Karta vozu nabízí dva různé významy, oba dva se vztahují k nám samotným. Jedna strana je ničivá, bezohledná, vymykající se kontrole, zatímco ta druhá je silná, tvořivá a uspokojující. Hranice mezi nimi je tenčí, než by se mohlo zdát, a leží v našem nitru.

První a druhé Já, Duše a Emoční ego, Mužská a ženská síla, Dar od Boha nebo od Ďábla, existuje pro to mnoho jmen a fenomenologie této hranici mezi dobrem a zlem skrytým v nás říká podstata. Když žijeme ze své vlastní podstaty, přinese nám Vůz do života mnoho pozitivních změn a rozvoje, když žijeme z podstaty někoho jiného, naše dychtivost, zbrklost a ukvapenost přinese řadu zklamání, a to nejen nám.

Jak poznat lépe svou podstatu a kudy k ní vede cesta? To se vám během jedné hodiny pokusím přiblížit – z pohledu filozofie, psychologie, neurofyziologie i buddhismu. A zdaleka nepůjde jen o pasivní přednášku.

Martin Zikmund vystudoval telekomunikační techniku na FEL ČVUT a podnikání a management v průmyslu na MÚVS ČVUT. Svou kariéru započal ještě při studiu střední školy jako odborný ICT novinář a později také jako konzultant v oblasti technologického marketingu, jak pro nadnárodní korporace jako třeba Philips, Microsoft či IBM, tak i pro malé technologické firmy. Ve svých 22 letech se dopracoval k workoholismu, v 25 letech podstoupil operaci srdce a v 29 letech vážil přes 120 kilo a trpěl celou řadou zdravotních potíží.

Pak změnil od základů svůj život i kariéru. V 31 měl procestovanou velkou část Evropy, kterou projel sám a kde se setkával s nejrůznějšími lidmi i osudy, ve 32 prošel iniciací do Kryia Yogy, starobylé buddhistické techniky meditace, a půl roku na to od základu změnil svoji životosprávu a trvale zhubnul 20 kilo a 25 cm v pase, během pouhých třech měsíců. Poslední čtyři roky se Martin intenzivně věnuje studiu psychologie, teologie i východních filosofií a meditace i tématu životní rovnováhy. Třetím rokem se také účastní psychoterapeutického výcviku podle Carla R. Rogerse, studuje Pražskou psychoterapeutickou fakultu a píše blog www.jecasnazmenu.cz. Mezi jeho soukromé klienty patří celá řada manažerů, majitelů firem, či třeba některé modelky a sportovci. Více se o něm dozvíte na www.nekouc.cz.

JE LIBO TAROT DO E-MAILU?

Jakmile na blogu vyjde nový článek, dáme vám vědět.