Vůz je svou podstatou velmi neobyčejný produkt lidského myšlení. Kdesi na počátku je vynález kola, které člověka vyvezlo z hlubin historie a od těch dob nás vozy vezou od jednoho vrcholu našich ambicí k těm dalším.

Vůz může být nejen dopravním prostředkem a útočnou zbraní, ale také vyjádřením našeho sebevědomí a společenského postavení. Ať už jsou to závodní vozy Formule 1 nebo žebřiňáky tažené voly, vždy nás stojí nějaké úsilí, abychom je uvedli do pohybu anebo naopak zastavili, řítíme-li se proti zdi. Vstoupit do cesty rozjetému vozu je vyjádřením šílenství i šílené odvahy.

Vůz, to je zkrocená energie kdysi divokých a svobodných koní. Vůz je zhmotněním našich snů…

Tarotová karta Vůz je přiléhavou metaforou lidského jednání i konání, je to karta činů a jejich výsledků. O tom jaké vozy se prohánějí tarotovými sadami bude úvodní přednáška letošní tarotové konference.

Jana Bufková žije a vykládá v Plzni. O svých začátcích s tarotem říká: „Někdy v devadesátých letech jsem začala sbírat hrací karty, většinou žolíkové,  které jsem si občas přivezla z dovolené. Tzv. hlavové karty (král, dáma, kluk) byly ilustrované a obrázky se nějak vztahovaly k místu, kde jsem je pořídila. Pak jsem objevila žolíkové sady s reprodukcemi některých malířů a nakonec tarotové karty, které mě naprosto omámily a v zajetí jejich kouzla jsem zůstala dodnes. Za kartářku se sice nepovažuji, ale karty jsou podstatnou částí mého života a jistým způsobem ho ovlivňují.“

JE LIBO TAROT DO E-MAILU?

Jakmile na blogu vyjde nový článek, dáme vám vědět.