Název kartolokace je složeninou slov „karty“ a „lokace“. A označuje místní výklady. Situace, kdy vykládáme karty s cílem pochopit energii určitého místa, stavby, budovy nebo jiného prostoru. K vytvoření kartolokace je nutná fyzická přítomnost na daném místě. Zamícháme tarotový balíček a vyložíme tři karty s otázkou: „O čem je tohle místo?“

Pro první kartolokaci na tomhle blogu jsem nemusela chodit daleko. Na pražský vrch Děvín, kde se rozkládá přírodní památka Ctirad, to mám zhruba půl hodinku pěšky od domova.

Vrch Děvín je 310 m vysoký a rozkládá se nad levým břehem Vltavy na rozhraní Hlubočep a Radlic. Ve 14. století na něm Štěpán z Tetína vztyčil hrad, který byl ale o necelé století později zbořen jako loupežnické sídlo. Jeho zbytky sloužily v 16. století jako cvičný cíl pro pražská děla.

Děvín je ale spojen spíš s pověstí o dívčí válce, kterou ženy vedené Vlastou rozpoutaly po smrti kněžny Libuše. Vůdce mužské družiny Ctirad byl prý na Děvíně popraven. Historici se vesměs shodují na tom, že je to nesmysl. Tak alespoň praví místní naučná cedule.

Karty mají zjevně jiný názor. Mág a Velekněžka tu stojí proti sobě, odděleni esem holí. Mužská a ženská magie tu zažehly ohnivý spor. Dvě polarity. Dva odlišné pohledy na svět. Dva různé přístupy ke spiritualitě. A přitom dvě strany jedné a téže mince.

Není divu, že na Děvíně dnes nic nestojí. Zbytky někdejších staveb dávno zarostly travou, takže nic nepřipomíná starou lekci. Není lepší se dohodnout?

JE LIBO TAROT DO E-MAILU?

Jakmile na blogu vyjde nový článek, dáme vám vědět.