Anotace workshopu na Tarotové konferenci 2017

Vůz –  Jet na něm, anebo se jen vézt? Kdy je pravý čas prásknout bičem a rozjet se s větrem o závod a kdy je lepší nechat se vézt a užívat si klidnou cestu?

Karta Vůz nabízí mnoho způsobů a možností, jak ji vnímat. Jen málokdy to bývá bezstarostná jízda. Vůz může být vozem závodním, stejně jako vozem pohřebním, ve zvláště drsných případech pak postupně obojím…Jak se svým Vozem nejen v pořádku dojet, ale také vůbec se rozjet, úspěšně předjíždět a vyhýbat se nástrahám cest?

Vůz našeho života se společně pokusíme rozjet a řídit na workshopu, věnovaném této VII. kartě Velkých Arkán.

Jarmila Sara Svatůňková

Narodila jsem se a žiji i pracuji v Praze. S Tarotem jsem se setkala poprvé již v dětství u mé babičky, jejíž jméno s úctou a na její památku používám se svým. Sama jsem se mu začala hlouběji věnovat až po narození svých synů. Postupně jsem získávala zkušenosti, nejprve samostudiem, později jsem absolvovala mnoho kursů a studovala Tarot u zkušenějších vykladačů i v nejrůznějších knihách. Věnuji se pouze Tarotovým kartám, o ostatních mám povědomí, ale výkladům z nich se nevěnuji. Stejně tak nevykládám za žádných – ani zatím příznivých okolností na něčí zdravotní stav a na třetí osoby, kdy je otázka položena se špatným úmyslem. Jinak lze odpovědět na téměř jakoukoli otázku.

Můj osobní názor je ten, že Tarotové karty nejsou nic nadpřirozeného. Naopak. Jejich sdělení jsou pragmatická, jasná a velmi konkrétní. Vidí mnohé, jsou naším zrcadlem, odrazem nás samých – dokážou vše, kromě jednoho – neudělají nic za nás. Jen ukážou kudy a jak jít. Zda a kudy půjdeme, je naše volba. Svádět vlastní špatná rozhodnutí na Osud nebo na karty je velmi snadné a pohodlné – ale pravda to není. Osud je jen v našich vlastních rukou a karty mohou – pokud budeme chtít – sloužit jako mapa na spletitých cestách a křižovatkách našeho života.

JE LIBO TAROT DO E-MAILU?

Jakmile na blogu vyjde nový článek, dáme vám vědět.