Kouzla s tarotovými kartami začínají být stále populárnější. Ze snadno dostupného nástroje pro divinaci se postupně mění na magický prostředek. Od jednoduché cesty ke zjišťování informací o vašem životě ke způsobu, jak ho ovlivnit. Mít tak mocné archetypální energie po ruce může posilovat, ale i paralyzovat.

Jak vybrat, které karty použít pro jaké kouzlo? Řada lidí sahá pouze po kartách velkých arkán a nechává dalších 56 karet i jejich sílu a moc ležet na stole zcela nevyužitou. V článku autorky SL Bear, přeloženém z blogu The Traveling Witch (článek už na původním webu není), se podíváme na různé způsoby, jak v tarotových kouzlech pracovat s kartami emocionálního království pohárů.

Král pohárů

Tahle karta je o vyrovnávání emocí, ne o jejich potlačování. O kreativitě a mysli – spojení mezi myšlením a pocity. Proto je Král pohárů silnou kartou pro kontaktování duchů a žádost o vyšší vedení. Hodí se také pro získání jasnosti v okamžiku spirituálního zmatku. Karta je velmi silně spojená se znamením Ryb, a ti, kdo se v tomhle znamení narodili, ji mohou shledat neuvěřitelně prospěšnou.

Královna pohárů

Pokud pracujete v pomáhající profesi, královna pohárů je vaším patronem. Můžete ji nosit s sebou jako připomínku, že podobně, jako pečujete o ostatní, máte pečovat i o sebe. Dá se použít, když si chcete do života přitáhnout pečující ženu, nebo obnovit chátrající vztah s vaší matkou. Hodí se také pro kouzla na komunikaci s vnitřním dítětem, což je energie, na kterou máme jako dospělí v koloběhu každodenních starostí tendenci zapomínat.

Rytíř pohárů

Tento rytíř je srdcem romantik, takže je ideální pro kouzla na přilákání nového milence. Zapojte ho také, když máte plné zuby nedospělého chování svých nápadníků. A přidejte trochu zlata – nejlépe v podobě prstenu. Jako posel rytíř pohárů tradičně přináší dobré zprávy, zvlášť takové, které vás naplní štěstím a radostí. Představuje kreativitu a dá se použít také v motivačních kouzlech na začátku nového projektu. Zvlášť, když se jedná o srdeční záležitost, spojenou se psaním. Je skvělým průvodcem romantických autorů. Pomůže dodat vašemu příběhu šmrnc a doslova nadchnout vaše čtenáře.

Páže pohárů

Další pohárová karta se silným napojením na inspiraci, kreativitu a nové nápady. K situacím, kde Rytíř vyznává romantiku, přistupuje Páže s lehkým srdcem. Žije ve snech a pohádkách. Je velkorysým pomocníkem všech autorů fantasy a abstraktních umělců. Dejte si Páže pohárů pod polštář a hledejte inspiraci pro své nové projekty ve snech, které jsou hřištěm vašeho podvědomí. Jelikož je to karta spojená s rybami a radostným překvapením, dá se použít i v kouzlech na otěhotnění.

10 pohárů

Šťastná karta, která symbolizuje spokojenost, radost a splněná přání. Ale ne v materiální oblasti: karta představuje spíš osobní naplnění a pocit míru s tím, co už máte. Je to skvělá karta pro rituály vděčnosti. Hodí se i na oltář, jímž vyjadřujete díky za všechno, čím vás život obdařil. Uvařte si svůj oblíbený horký nápoj – kávu, čaj nebo čokoládu. Položte 10 pohárů vedle šálku a postupně do něj nalévejte horkou tekutinu. S každou troškou si vzpomeňte na něco, za co jste v životě vděční. Jakmile je hrnek plný a vy jste uctili všechno dobré ve svém životě, vypijte nápoj a nechte celé tělo prozářit teplem vděčnosti.

9 pohárů

Karta přání. Představuje uspokojení a úspěch po boji. V kouzlech se dá spojit s kartou Hvězda pro splnění přání. 9 pohárů s trochou šalvěje si dejte pod polštář a kartu Hvězda si přišpendlete nad hlavu. Než půjdete spát, soustřeďte se na to, co opravdu chcete. Když se ráno probudíte, znovu se vraťte ke svému přání. A pokud se nezměnilo, vezměte si kartu 9 pohárů do ruky a svoje přání řekněte nahlas. Měla by to být první věc, kterou ten den vyslovíte. Věnujte pozornost drobným náznakům a synchronicitám. Třeba že pokaždé, když se podíváte na hodiny, ukazují stejný čas. Nebo náhle slyšíte, jak se lidé kolem vás baví o tom, co si přejete.

8 pohárů

Tato karta reprezentuje dvě věci. Upřednostnění spirituálních věcí v životě oproti materiálním, nebo opuštění něčeho, co už vám nepřináší uspokojení. Tím pádem je ideální pro kouzla, zaměřená na vás samotné. Shromážděte symboly věcí, které ve vašem současném životě už považujete za přežité a zastaralé. Ať už jde o práci, která vás nebaví, nebo vztah, který vás nenaplňuje. Svažte symboly dohromady mašličkou a zavěste je nad 8 pohárů. Teď je čas je nechat jít! Symboly postupně odřezávejte nožem, až budou ležet na stole kolem karty. Následně si vytvořte nový balíček symbolů, které představují to, čím chcete ony staré věci nahradit. Nové zaměstnání? Použijte vizitku nebo životopis. Změna prostředí? Přidejte fotku místa, kam se chcete vydat. Nové symboly i s osmičkou pohárů zavěste někam, kde je budete mít každý den na očích. Jako připomínku, že se musíte změnit, abyste mohli růst, a nechat staré věci jít, aby váš život mohlo naplnit něco nového a lepšího.

7 pohárů

Na sedmičce pohárů snílek vidí před sebou sedm možností a fantazií. Od vítězství a bohatství po hady příšery, které představují noční můry nebo démony, kterými se necháme pronásledovat. Tak místo reality žijeme v oblacích. Tato karta se spíše než na realitu soustředí na vaše myšlenky, proto s touto kartou stačí pracovat v mentální magii. Podívejte se na symboly v každém ze sedmi pohárů a uvědomte si, co konkrétního pro vás představují. Hrad je možná vaše potřeba mít svůj vlastní prostor. Drak špatná vzpomínka nebo strach. Možná je čas se konečně postavit věcem, které vás naplňují obavami. Nebo se naopak soustředit na to, jak sny proměnit v realitu. Meditujte nad touto kartou. Nechte ji mluvit a v čase soustředění naslouchejte svým vlastním myšlenkám.

6 pohárů

Karta představuje rodinu, stabilitu, domov a štěstí. Dá se použít, když se chcete opětovně shledat se starými přáteli nebo původní rodinou, nebo se znovu spojit s osobou, jíž jste kdysi bývali. Vezměte několik fotografií dotyčných osob (nebo sebe sama) a zamíchejte mezi ně šestku pohárů. Zapalte žlutou svíčku a listujte fotografiemi. Vyberte si tu, která nejlépe představuje pravé já dotyčné osoby, a položte ji na šestku pohárů. Navrch přidejte kámen magnetit. Nechte žlutou svíčku hořet a představujte si různé cesty, kterými onen člověk může znovu vstoupit do vašeho života. Pokud vás žádné nenapadají, během rituálu můžete požádat, aby se objevily.

5 pohárů

Poháry jsou emotivní řada karet. A pětka reprezentuje naše nejhorší pocity smutku, ztráty a zklamání. V čase rozbrojů je těžké si uvědomit, že máme na výběr. Můžeme se žalem nechat převálcovat, nebo se poučit a stát se lepšími.

4 poháry

Další emočně složitá karta symbolizuje apatii, depresi a stagnaci. Přesto je tato karta užitečná jako připomínka, že když se nebudeme hýbat kupředu, nikam se nedostaneme. A co je horší, můžeme minout příležitosti, které nás mohou udělat skutečně šťastnými. Jděte ven na klidné místo a do kapsy si dejte anýz a pohárovou čtyřku. Dovolte si cítit své emoce. Vyjádřete je nahlas, nebo třeba písemně do deníku. Nebo si jen sedněte a uvědomte si, co vám v tuto chvíli působí bolest. Pak se vraťte domů a kartu ukliďte zpět do balíčku. Cílem není blokovat bolestivé věci, ale pocítit je, přehodnotit a díky nim získat větší odolnost.

3 poháry

Karta oslavy, vítězství a šťastných chvil s přáteli. Použijte ji, když se chcete bavit nebo si přejete, aby se oslava vydařila. Zejména pokud jde například o svatbu, které se účastní většina vaší rodiny a přátel. Zapalte oranžovou svíčku a před ni položte trojku pohárů. Do plamene hoďte trochu oregana a nahlas řekněte datum, kdy se oslava nebo párty koná. Bude skvělá. Ve spojení s tyrkysem vám karta zajistí osobní vítězství.

2 poháry

Tato karta zobrazuje přípitek mezi dvěma lidmi a představuje spojení nebo harmonii v partnerství. Řada lidí tuto kartu vnímá jako symbol lásky. Určitě se dá pojmout i tímto způsobem. Použijte ji na kouzla pro posílení manželství nebo romantického svátku. Podle mě to potenciál této karty trochu limituje. 2 pohárů je i o silném spojení, rovnosti a vzájemném respektu. Takže ji doporučuji použít k posílení jakéhokoli pouta mezi dvěma lidmi. Vyberte si k ní další kartu, která upřesní nebo vyjasní vaše úmysly. Když se jedná o kouzlo na přátelství, přidejte 3 poháry. Pokud jde o obchodní partnerství, jako druhá karta se hodí například Císař.

Eso pohárů

Eso vždy představuje čistou energii dané barvy. Eso pohárů je emocionální naplnění, stabilita a štěstí ve své nejsilnější podobě. Tuto kartu použijte, když potřebujete získat rovnováhu, klid nebo okamžitou radost. Také je to karta intuice a naslouchání vlastnímu vnitřnímu hlasu. Ve spojení s elementem vody a labradoritem posílí vaši intuici a zlepší vaše věštecké schopnosti.

JE LIBO TAROT DO E-MAILU?

Jakmile na blogu vyjde nový článek, dáme vám vědět.