Anotace přednášky na Tarotové konferenci 2022

Jak využít tarotových karet v individuální psychoterapii s klientem? Je to kolo štěstí, osud nebo záměrný vědomý proces mezi klientem a terapeutem?

V přednášce se podíváme na možnosti práce s tarotem v individuálním psychoterapeutickém přístupu s klientem. V krátkém exkurzu o čem je psychoterapie, imaginace a přednášejícímu blízká Franklova  psychoterapie, se vrhneme k praktickým zkušenostem terapeuta a klienta. Na příkladech z praxe si ukážeme tarot jako nástroj práce s klientem. Zkusíme si nastínit i úskalí a meze tohoto úžasného pracovního nástroje. Samozřejmě bude také prostor pro vaše dotazy či diskuzi.

 

Ivan Košteyn

Jsem vystudovaný sociální pracovník. Přes 30 let pracuji s lidmi, kteří se nacházejí v nepříznivé sociální situaci. Nyní vedu 4 roky nízkoprahové centrum Dům u Libuše v neziskové organizaci Fokus Praha, kde pracujeme s dospělými lidmi s duševním onemocněním. V soukromé praxi nabízím individuální poradenství a psychoterapii. Zde také uplatňuji zkušenosti z výcviku v logoterapii a existenciální analýze rakouského psychiatra Viktora Emila Frankla.

Mám dva dospělé syny a dceru a dvě vnučky. K mým celoživotním láskám patří literatura, a to především poezie, surrealismus a tarot. Tarotových karet využívám v práci s klienty.

 

JE LIBO TAROT DO E-MAILU?

Jakmile na blogu vyjde nový článek, dáme vám vědět.