Vítejte ve světě koček, kterým není nic lidského cizí!

Na podzim 2016 přišlo italské nakladatelství Lo Scarabeo s novou báječnou sadou CAT TAROT.

Kočičích tarotů existuje celá řada a jsou více či méně zdařilé. Já osobně mám radši psy, ale např. Pagan Cats Tarot (LS), Baroque Bohemian Tarot (Baba store) nebo Mystický kočičí tarot (Synergie) jsou mé oblíbené sady.

Nový CAT TAROT ale posunuje kočičí svět minimálně o jeden level výš. Autorská dvojice Carole-Anne Eschenazi a Diana Cammarano namalovala na každou kartu jednu kočku, ale dala jí podobu slavné osoby, která odpovídá tradičnímu významu. Tak např. na 6 mečů najdete Kryštofa Kolumba jako cestovatele, na Poustevníkovi Kapitána Nema ve své ponorce, na 8 holí Harryho Pottera s jeho magickou hůlkou plnou kouzel, a třeba na 10 mečů King Konga drtícího něžnou blondýnu. Všechny postavy mají kočičí obličej a jsou nádherně prokreslené a barevně vymazlené.

cat2

Tím, že autoři přiřadili jednotlivé osobnosti podle významů karet, nabízí každá karta životní příběh, v němž najdeme všechny odpovědi na naše otázky. Budete-li se třeba ptát: Mám jít na ten večírek; a vyjde vám Rytíř holí s Freddiem Mercurym, je na první pohled jasné, že tahle party bude stát sakra za to a zůstane dlouho v nás.

Navíc vás zcela nové pojetí tradiční karty může dovést k jinému pohledu na to, co o ní víte a rozšířit si tak obzory. Na Dvojce pohárů zde najdete třeba Laurela a Hardyho. Spojení a láskyplný vztah nemusí kvést jen mezi mužem a ženou a v milostném objetí. I parťáci na plátně mohou vyjadřovat upřímný cit.

cat-3

Navíc jsou nové kočičky maximálně roztomilé a budou vás zaručeně bavit. Zkuste si třeba vyložit si s nimi povahu člověka, který vám právě nově vstoupil do života. Budete překvapeni, co všechno jde z jedné karty vyčíst.

Myslím, že tuto novou sadu si oblíbí i milovníci psů a že s ní zažijete mnoho radosti. Takže vzhůru do světa lidských koček, nebojte se, neškrábou!

cat-4

JE LIBO TAROT DO E-MAILU?

Jakmile na blogu vyjde nový článek, dáme vám vědět.