V této rubrice představujeme profesionální členy Tarotové asociace. Sabinu Mališovou můžete nejspíš potkat v jejím plzeňském obchůdku Mystique, kde s nadšením prodává tarotové karty, svíčky, sáčky na karty, vykuřovadla, šperky a další propriety. Loni otevřela ještě spirituální centrum s nabídkou kurzů a přednášek. Kromě výkladu karet působí také jako konzultantka Feng Shui, pracuje i s kameny a s kyvadlem.

Jak ses dostala k tarotu? A jak dlouho vykládáš?

Vášeň pro vše tajemné mne provází od dětství. Pocházím z Jeseníku – Lázní, kraje protkaného magií, čarodějkami, bylinkáři, a tak podvědomě vnímám hrdost spojení s kořeny tohoto mystického kraje. A tak i vykládání karet mne vždy přitahovalo. Poprvé jsem si nechala vykládat už před 30 lety a od té doby jsem na kartách „závislá.“ K tarotu jsem se dostala postupně přes vykládací karty Ivy Hüttnerové a další nejrůznější vykládací a afirmační karty. Tarot mi učaroval naplno asi před dvanácti lety a od té doby v tom frčím…

Jak bys popsala svůj tarotový styl? Jaký je tvůj kartářský přístup nebo filozofie?

Miluji, když mohu o svém životě rozhodovat a mít možnost svobody. Proto jsem ráda, že žijeme v době, kdy výklad tarotu a kartářské umění není potíráno z náboženských, politických či jiných důvodů. Mou filozofií je tvořit a sdílet a tarot je dokonalým prostředkem, který zrcadlí skutečnost a učí mne plout časem, vnímat a užívat si krásných maličkostí, které život přináší. Těší mne ukazovat mé vidění i lidem, kteří ke mně přicházejí – je to pro mne velká radost, když mám zpětně milé odezvy.

Co pro tebe tarot znamená? V čem vidíš jeho největší přínos?

Co pro mne tarot znamená? No…“bez tarotu ani ránu“. Zbožňuji kartičky a jako rozmarná Váha se jimi s nadšením obklopuji. Ať už v podobě splněného snu – obchodu s tarotovými kartami, nebo ať jdu kamkoli, vždy s kouzelnými taštičkami s několika balíčky karet…co kdyby. Nepochybně mi rozumíte…

Obzvláště v posledních letech pociťuji výklad karet pro mnohé lidi, kteří procházejí obtížným životním obdobím, jako velmi přínosný a povzbudivý psychoterapeutický prostředek, jehož prostřednictvím dokážeme pojmenovat obtíže a nalézt společně formu řešení nebo alespoň pochopení, proč se vše takto děje, a co může každý z nich udělat proto, aby se situace zlepšila.

Jaká byla tvoje první tarotová sada a z jaké nejčastěji vykládáš teď?

China Tarot a Botticelli Tarot současně… uchvátily mne skvostné malůvky a italská renesance se zlatým tiskem. Prostě láska na první pohled.

Zalíbení nacházím v tarotech, inspirovaných uměním, gotikou, barokem, renesancí, art deco, steampunkem… Mnohé temnější (podle některých strašidelné) sady mne učí, že světlo a naději lze najít i v temnotě.  V poslední době ráda vykládám z Tarotu of Inspiration a The Bohemian Gothic Tarot.

Jinak velmi miluji všechny zajímavé, s plnými barvami a třpytivé se zlacenými tisky :)

Kolik máš tarotových sad a proč?

…ach… no… na Aničku nemám :)- Je jich ale slušná sbírka, nicméně uvažuji nad tím, zda skutečnost, že mám jeden druh tarotu 4x (protože, CO KDYBY se mi s nimi NĚCO stalo???) není už nějaký druh psychózy či závislosti…

Jak lidé nejčastěji reagují, když řekneš, že vykládáš karty?

Někdy mne pobaví rozdílné výrazy v lidských obličejích, od mile překvapených, kteří zatím neměli zkušenost s výkladem karet a se zájmem se tajuplně ptají, tak i „věštců“, kteří s úšklebkem odvětí: „Hmm, jasný. To je hned vidět, že jste čarodějka.“ Je skvělé, že se díky vykládání karet můžeme setkávat s osudy lidí rozličných profesí, vyznání a osudů, světoběžníků i osamělých, ustaraných i usměvavých… a k mé radosti se z mnohých stávají pak i moji skvělí přátelé… a šeptám nahoru: * Díky za ně *

Která tarotová karta je ti nejbližší? Proč?

Má zamilovaná karta jsou MILENCI, je jednou z těch významných, podle nichž vybírám karty, zda mne okouzlí a musím je mít. Snad proto, že jsou mou životní kartou a vždy jásám, když se mi do ruky dostane další nová sada, kde jsou třeba hned dvakrát…mé srdce plesá, prostě nááádhera :)

JE LIBO TAROT DO E-MAILU?

Jakmile na blogu vyjde nový článek, dáme vám vědět.