Anotace workshopu na Tarotové konferenci 2016

Milenci… Nic záhadného tento název neskrývá, dokonce i obrázky obvykle znázorňují to, co název nabízí, tedy pár zamilovaných. To je patrné na první pohled.

Co ale ve chvíli, kdy se objeví tato karta v otázce na finanční situaci, studijní zaměření dítěte, nebo třeba bydlení vaší prababičky? Láska sice kvete v každém věku,  těžko však předpokládat, že babi zničehonic vzplane jak vích a odkráčí s vyvoleným do západu slunce…

Přišel tedy čas sejmout masku prvního dojmu kartě Milenci a podívat se pořádně pod ni, co nám vlastně ve skutečnosti ukazuje.

Společně budeme mít možnost vypátrat, jaká že poselství nám tato krásná karta odhalí v případech, kdy se neptáme na milostné záležitosti.

 

Jarmila Sara Svatůňková

Narodila jsem se a žiji i pracuji v Praze. S Tarotem jsem se setkala poprvé již v dětství u mé babičky, jejíž jméno s úctou a na její památku používám se svým. Sama jsem se mu začala hlouběji věnovat až po narození svých synů. Postupně jsem získávala zkušenosti, nejprve samostudiem, později jsem absolvovala mnoho kursů a studovala Tarot u zkušenějších vykladačů i v nejrůznějších knihách. Věnuji se pouze Tarotovým kartám, o ostatních mám povědomí, ale výkladům z nich se nevěnuji. Stejně tak nevykládám za žádných – ani zatím příznivých okolností na něčí zdravotní stav a na třetí osoby, kdy je otázka položena se špatným úmyslem. Jinak lze odpovědět na téměř jakoukoli otázku.

Můj osobní názor je ten, že Tarotové karty nejsou nic nadpřirozeného. Naopak. Jejich sdělení jsou pragmatická, jasná a velmi konkrétní. Vidí mnohé, jsou naším zrcadlem, odrazem nás samých – dokážou vše, kromě jednoho – neudělají nic za nás. Jen ukážou kudy a jak jít. Zda a kudy půjdeme, je naše volba. Svádět vlastní špatná rozhodnutí na Osud nebo na karty je velmi snadné a pohodlné – ale pravda to není. Osud je jen v našich vlastních rukou a karty mohou – pokud budeme chtít – sloužit jako mapa na spletitých cestách a křižovatkách našeho života.

JE LIBO TAROT DO E-MAILU?

Jakmile na blogu vyjde nový článek, dáme vám vědět.