Anotace přednášky na Tarotové konferenci 2018
Motto: „Kdo vítězí nad lidmi, je mocný. Kdo vítězí nad sebou, je nejmocnější.“    Lao C´  (čínský filosof, 5. stol. př. n. l.)
Tarotová karta s názvem SÍLA se mezi ostatními v balíčku silně vyjímá tím, že je opředena velkým tajemstvím, které nejspíš nebude nikdy spolehlivě odkryto. Jeden z otců moderního tarotu, E. A. Waite totiž její pozici  v řadě Velkých arkán zaměnil s pozicí karty Spravedlnost, aniž by někdy vyjevil proč, a co tím vlastně sledoval. Je to důležité?
Co je vlastně síla? Z čeho pramení? A berou tarotové karty v potaz různé obsahy tohoto pojmu? Síla, která žene lidstvo vpřed a síla, která pohání auta a vlaky. Síla fyzická a síla  morální. Síla mysli. Síla slov. Vojenská síla…  Síla nebo převaha? A jak do toho zapadá Spravedlnost čili rovnováha? To vše se dozvíte na již deváté tarotové konferenci. Jako každý rok si budeme povídat o tom, kdy si člověk svou sílu poprvé uvědomil, jak ji používal, zneužíval i jak ji znázorňoval. A samozřejmě nebudou chybět velcí siláci, kteří se silně zapsali do naší paměti…

Jana Bufková

Žiji a vykládám v Plzni. Někdy v devadesátých letech jsem začala sbírat hrací karty, většinou žolíkové, které jsem si občas přivezla z dovolené. Tzv. hlavové karty (král, dáma, kluk) byly ilustrované a obrázky se nějak vztahovaly k místu, kde jsem je pořídila. Pak jsem objevila žolíkové sady s reprodukcemi některých malířů a nakonec tarotové karty, které mě naprosto omámily a v zajetí jejich kouzla jsem zůstala dodnes. Za kartářku se sice nepovažuji, ale karty jsou podstatnou částí mého života a jistým způsobem ho ovlivňují.

JE LIBO TAROT DO E-MAILU?

Jakmile na blogu vyjde nový článek, dáme vám vědět.