Tarotová konference pod patronací karty Poustevník je za námi. Pokud jste se na ni letos nedostali, nebo se chcete vrátit k některým postupům a technikám z workshopů, rozhodli jsme se je pro vás zveřejnit také na blogu. Tady je první z nich.

Z nejhoršího uvnitř

Tenhle název jsem pro svůj workshop nezvolila náhodou. Karta Poustevník se pro odpovědi obrací do svého nitra. A přesně tam dává smysl hledat cestu ve chvíli, kdy se nám nedaří nebo procházíme těžkým obdobím. Na workshopu jsme si zkusili pár věcí, které nám pomohou se k sobě vrátit.

Mimo jiné výrobu tarotového amuletu. Amulet je předmět, který magickou silou chrání svého nositele. Slovo je odvozeno z latinského amuletum, což znamená objekt, který ochraňuje.

Do amuletu jsme jako do konzervy uložili energii ochrany, klidu a bezpečí. Autorkou postupu je Julie Hopkins, spolu s dalšími dvěma rituály ho najdete v tomhle článku (anglicky).

Co budete potřebovat

  • Stužku nebo provázek dostatečné délky, abyste ho mohli nosit jako náramek nebo nákotník. Ideálně v barvě, kterou si sami spojujete s ochranou. Tradiční ochranné barvy jsou černá, červená, modrá nebo fialová. Ale vyberte si jakoukoli barvu, která bezpečí a ochranu asociuje vám. Na konferenci jsme použili černou.
  • Tarotovou kartu Poustevníka z libovolné sady. Nemáte-li po ruce kartu Poustevníka, můžete využít také energii novu nebo ubývajícího měsíce (tím, že rituál provedete v noci venku).
  • Vhodnou hudbu, která podpoří vaši představivost a zároveň může fungovat i jako časomíra. Na Tarotové konferenci jsme použili skladbu „Beltaine“ od stejnojmenné kapely.

Jak na to

Tarotovou kartu si opřete tak, abyste na ni viděli. Respektive aby Poustevník viděl na vás. Nebo si na ni jednoduše sedněte. Stužku vezměte do obou rukou.

Zavřete oči a představujte si sami sebe na místě, kde jste v bezpečí před jakoukoli nechtěnou energií. Jste v čarovném lese, u svého oblíbeného kamene, ve své posteli, obklopení bílým světlem, u babičky na zahrádce…

Důležité je, abyste se na tom místě cítili opravdu bezpečně. Klidně jich ve své představě vyzkoušejte několik. A zvolte si to, kde váš pocit bezpečí a ochrany bude nejsilnější. Své bezpečné místo si vizualizujte do všech podrobností. Několik minut na něm pobuďte.

Až budete připraveni, na své stužce postupně uvažte pět uzlů. Pětka je tradiční ochranné číslo – vzpomeňte si na pět vrcholů pentagramu. Vždy když vážete uzel, vyslovte v duchu nebo i nahlas svůj úmysl. Stačí úplně jednoduchá věta, jako například „Jsem v naprostém bezpečí.“

Do náramku jste zamkli ochrannou energii, která na vás bude působit pokaždé, když si ho vezmete na sebe. Bude působit jako štít proti jakékoli nechtěné energii. Jenom na něj nezapomenout…

JE LIBO TAROT DO E-MAILU?

Jakmile na blogu vyjde nový článek, dáme vám vědět.