Anotace příspěvku na Tarotové konferenci 2013
„Požehnaná jsi mezi ženami a požehnaný je plod života tvého…“  (Luk 1, 42)

Žena s dítětem představuje základní mytologický obraz, neboť první zkušeností každého z nás je setkání s mateřským tělem.

V dávnověku Evropa neměla bohy, ale velkou Bohyni, bohyni Matku, zosobňující energii přírody, jež přetváří minulost v budoucnost a semeno v úrodu.

Tento nejzákladnější archetyp představuje v tarotu karta Císařovny. Ve svém povídání bych vás chtěla seznámit s původem archetypu, jeho podobami na tarotových kartách a dalšími souvislostmi.

Archetyp – matka, milenka, přítelkyně, dcera, …  /  Původ archetypu – pravěké a starověké vnímání ženy a ženství, mýty o stvoření, velká bohyně Matka – Inanna/Ištar, Isis/Hathor, Kybelé/Demeter (Rheia, Gaia), Venuše/Afrodita… / Představení archetypu Císařovny v různých sadách tarotu / Původ symboliky – vysvětlení symbolů na kartách Císařovny, související hebrejské a runové znaky, astrologické znamení, numerologie a kabala / Návaznost na ostatní karty, asociace

 Jana Bufková (Plzeň)

Někdy v devadesátých letech jsem začala sbírat hrací karty, většinou žolíkové,  které jsem si občas přivezla z dovolené. Tzv. „hlavové“ karty (král, dáma, kluk) byly ilustrované a obrázky se nějak vztahovaly k místu, kde jsem je pořídila. Pak jsem objevila žolíkové sady s reprodukcemi některých malířů a nakonec tarotové karty, které mě naprosto omámily a v zajetí jejich kouzla jsem zůstala dodnes. Za kartářku se sice nepovažuji, ale karty jsou podstatnou částí mého života a jistým způsobem ho ovlivňují.

JE LIBO TAROT DO E-MAILU?

Jakmile na blogu vyjde nový článek, dáme vám vědět.