Nakladatelství Lo Scarabeo právě vydalo další sadu Erica C. Dunne, který vytvořil krásný a známý Tarot Iluminátů. Nebudu vám lhát, není pro slabé povahy. Ukazuje surové obrázky plné klasické i nové symboliky a ukazuje, že svět nemusí být právě krásné místo. Zvlášť pěkná je sada mečů… Klasicky tvrdé karty jsou tu ještě drsnější.

Zajímavé je i rovržení balíčku. Každá barva malé arkány patří jedné kultuře. Hole připomínají Egypt, poháry antické Řecko, meče severské germány a pentakly asijské khméry. Každá karta velké arkány pak připomíná nějaké božstvo napříč všemi kulturami. Podobně má rozvržený balíček i Tarot of Ages a Ancestral Path tarot.

Za zmínku stojí také tzv. prázdná karta, tedy 79.karta v balíčku, která se sice poeticky jmenuje The All Gifted, ale při bližším zkoumání na ní objevíte Pandoru, jejíž skříňku není radno otevírat.

Ke kartám vyšel i saténový pytlíček s Pandorou, a chystá se i vydání s knihou, v níž najdete u každé karty citace z Apokylapsy. U nás se spojení tarotu a Zjevení svatého Jana věnoval např. Ladislav Moučka.

Vrhněte se tedy do velmi zajímavého pojetí nového tarotu, který vám při výkladu vše naprosto jasně naservíruje a umožní vám proniknout do hloubek různých částí světa.

JE LIBO TAROT DO E-MAILU?

Jakmile na blogu vyjde nový článek, dáme vám vědět.