Panna s jednorožcem, Markéta s drakem nebo Immaculata s hadem.  To jsou působivé motivy ze středověké mystiky, které formovaly vznik tarotové karty Síla.

Snahy o harmonické  zacházení s tématem energie, moci a transcendentních přírodních sil provázejí člověka odjakživa. Důležitý je kontrast mezi nevinnou světicí či osamoceným hrdinou, kteří snadno ovládají mnohem silnější bytost, někdy až démonické, chtonické podstaty.

Středověká mystika, hermetismus a geomancie nám nabízejí těchto mýtů celou řadu. Některé  pomáhají uchopit posvátnou sílu  krajiny. Ukážeme si, jak si křesťanský středověk pracuje se silou starých kultovních míst za pomoci achetypálních obrazů.

U nás v Čechách mezi ně patří poustevník Prokop se zkroceným čertem na řetězu, se kterým christianizuje pohanská silová místa v Posázaví.

Jan Kroča

Vzděláním jsem historik, věnuji se geomancii a hermetismu, napsal jsem řadu knih a článků o české krajině. Působím i jako průvodce po posvátných místech, magických horách a pramenech, iniciačních stezkách, ezoterických stavbách. Rád vám vyberu osobní léčivá místa přesně na míru.

JE LIBO TAROT DO E-MAILU?

Jakmile na blogu vyjde nový článek, dáme vám vědět.